אודות התחרות והכרזה על הזוכים

'לגור ירוק בישראל' - קק"ל בשיתוף המועצה הישראלית לבנייה ירוקה קיימו תחרות פומבית שבסופה מתעתדת קק"ל להקים מבנים לדוגמא שישמשו מרכזי הדגמה לבנייה ירוקה, ויהיו פתוחים לקהל הרחב. טקס ההכרזה על הזוכים יתקיים ב-9 בספטמבר במסגרת מושב המליאה בכנס השנתי של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה. הנכם מוזמנים!
באנר כנס בניה ירוקה 2014

מטרת התחרות להעלות לדיון הסתכלות רחבה על מגורים ברי קיימא במרחב העירוני, ולייצר תערוכה המעודדת פרשנות אישית ויצירתית למושג 'לגור ירוק בישראל'. מאידך התחרות איננה רעיונית, בסופה יבחרו ויוקמו שתי יחידות לדוגמא. המשתתפים בתחרות מוזמנים לתכנן דגם חדשני של חלל מגורים המצמצם את הנזק עם הסביבה ומיטיב עם המשתמשים כפרטים וכחברה, ובו בעת כלכלי וישים. כמו כן, התחרות שמה דגש על שילוב בין אדריכלות, נוף ועיצוב לבין חשיבה מקיימת, וההצעות נדרשות להדגים כיצד ניתן לשלב עמידה בדרישות התקינה הירוקה המקובלות בארץ ואף למעלה מכך עם פתרונות תכנון ועיצוב מעוררי השראה.

על המשתתפים יהיה לבחון את ישום האב טיפוס באתר לבחירתם כנגזרת למקבץ ו/או השתלבות במרקם העונה לדרישת צפיפות מגורים בעיר, התכנון יציג גם התייחסות לתנאי האתר, לתנאי אקלים מקומיים, לחומרים וטכנולוגיות בנייה, לפיתוח שטחי החוץ והגדרת יחסי חוץ ופנים המתאימים לאקלים בארץ ולהקשרים החברתיים והסביבתיים של היחידה והמרחב. על הדגם להתאים לצרכי משפחה המשתנים עם הזמן. כמו כן יש להתייחס לשיקולי תקציב תוך הדגמה כיצד הבנייה הירוקה יכולה להתאים לקהל הרחב, ולהיות חלק משולב בקידום פתרונות דיור בר השגה.

התחרות הינה יוזמה של קרן קימת לישראל בשיתוף המועצה הישראלית לבנייה ירוקה.

רכזת התחרות היא אדריכלית גלית שיף (גלעד-שיף אדריכלות).

אתם מוזמנים:
לקרוא
על בנייה ירוקה במאמר שכתבה גלית שיף ופורסם ב-ynet.

להאזין לראיון ששודר ברדיו אקו 99FM: