כנסים ושיתופי פעולה בחו"ל

מפגש בין נציגת קק"ל ואחד המשתתפים בביתן קק"ל בכנס בינלאומי בחו"ל
 

קק"ל בפורום האו"ם ללחימה במדבור - ספטמבר 2019

נציגי אגף הייעור של קק"ל קיימו בפורום מפגשים עם נציגי המדינות האחרות שלקחו חלק בפורום, קידמו שיתוף פעולה בינלאומי והעלו את המודעות לפועלו של הארגון בקרב מדינות, גופים מקצועיים וקהילות שונות בתפוצות.

קק"ל בפורום הייעור העולמי ה-14 של האו"ם - מאי 2019

נציגי אגף הייעור של קק"ל קיימו בפורום שהתקיים בניו-יורק בחודש מאי 2019 מפגשים רבי חשיבות עם גופים וארגונים יערניים באו"ם וברחבי העולם  והעבירו מסר חשוב לגבי קידום יוזמות הדדיות לחילופי ידע עם גופים יערניים מקצועיים בעולם, לרבות ארגונים על-לאומיים ומוסדות או"ם.

ועידת הייעור העולמית ה-24 של האו"ם (COFO 24) ברומא, יולי 2018

ארגון המזון והחקלאות של האו"ם ברומא כינס בין ה-16 ל-20 ביולי 2018 ועידת הייעור העולמית הדו שנתית (COFO- Committee on Forestry).  כמידי שנה נציגי קק"ל נטלו חלק בוועידה שבה מתקיים המפגש היערני רם-הדרג הגבוה ביותר של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (FAO).

משלחת מומחי הייעור של קק"ל בביקור בקניה - אפריל 2018

המשלחת בהובלתו היערן הראשי של קק,"ל דוד ברנד יצאה לקניה בחסות שירות הייעור הקנייתי בהמשך לחתימת מזכר ההבנות בין יו"ר קק"ל דניאל עטר והשרה לאיכות הסביבה של קניה בשנה שעברה. שירות הייעור הקנייתי מעוניין בשיתוף הפעולה עם קק"ל במטרה ללמוד כיצד לשקם באופן מיטבי קרקעות מדורדרות ולנצל את מקורות המים על מנת להרחיב את שטחי הייעור של המדינה.
 

ועידת האו"ם לשינויי אקלים COP23 בפריז, נובמבר 2017

כנס האו"ם לשינויי אקלים (UNFCCC) התמקד השנהבדרכים שיש לנקוט על מנת להקטין את פליטת גזי החממה ובשאלה כיצד ניצן למזער את הנזקים הצפויים מפליטות אלו ולהיערך לשינויי האקלים הצפויים בכדור הארץ.הינו אירוע עולמי חשוב. קק"ל הציגה בו את הישגי ה בהתמודדות עם תהליכי מידבור ובהיערכות לשינויי אקלים. ופעילותה זכתה להכרה בינלאומית ובהתעניינות מיוחדת בקרב נציגי המדינות שמתמודדות עם בעיות ואתגרים דומים.

קק"ל בפורום הייעור ה-13 של האו"ם (UNFF13) - מאי 2018

כארגון בעל שם עולמי בתחומי הייעור באזורים צחיחים למחצה ובמאבק במדבור, יצגה קק"ל את ישראל בפורום  כחלק מחלק מהפעילות הרב שנתית של מינהל פיתוח הקרקע בקק"ל, שבמסגרתה אנשי מקצוע בכירים מייצגים את קק"ל בנושא ייעור וסביבה בפורומים בינלאומיים שונים".

פורום הייעור ה-12 של האו"ם, מאי 2017

בפורום חברות כל המדינות שחברות באו"ם, משקיפות קבועות, מזכירות הפורום וארגונים ספורים מתחום היערנות. קק"ל ייצגה את ישראל בפורום כארגון בעל שם עולמי בתחומי הייעור באזורים צחיחים למחצה ובמאבק במדבור, ונציגי השתתפו במושב שהתמקד ביישום התוכנית האסטרטגית ליערות של האו"ם 2030-2017 (UNSPF), בדגש על הקלה בעוני, ביטחון תזונתי ושוויון מגדרי. 

ועידת האו"ם לשינויי אקלים COP21 בפריז, דצמבר 2015

פריז אירחה הוועידה בתאריכים 30 בנובמבר – 11 בדצמבר 2015 בהשתתפות כ-40,000 נציגים מרחבי העולם, בהם נשיאים, ראשי ממשלות ושרי איכות סביבה.  הוועידה הסתיימה באימוץ ההסכם לבלימת ההתחממות הגלובלית. פעילות המשלחת המקצועית של קק"ל לוועידה זכתה להצלחה רבה.

כינוס ועדת הייעור של ארגון המזון והחקלאות באו"ם 2014

קק"ל השתתפה לראשונה בכינוס וועדת הייעור (ה-Commission on forestry ובקיצור COFO), שהיא הגוף היערני הסטטוטורי הגבוה ביותר של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם (ה- FAO).

פורום הייעור של האו"ם בנושא שינויי אקלים (COP19) , נובמבר 2013

אנשי המקצוע של קק"ל יהיו חלק מהמשלחת הרשמית של ישראל לפורום הייעור השנתי של האו"ם בנושא שינויי אקלים, שיתקיים השנה בוורשה, פולין, בין התאריכים 22-11 בנובמבר 2013.

פורום הייעור ה-10 של האו"ם, אפריל 2013

הכנס העשירי של פורום הייעור של האו"ם (UNFF10) התקיים בין התאריכים 8-19 באפריל באיסטנבול, טורקיה. הכנס, שמתקיים אחת לשנתיים, התמקד השנה בנושא "יערות ופיתוח כלכלי" ונגזרותיו: ייעור וקהילה, תוכניות לאומיות ליערות, ושיקום שטחי יער.  כגוף שמהווה את המוקד העיקרי לכל נושא היערות בישראל, השתתפותה של קק"ל בדיונים ובניסוח החלטות בפורום זה של האו"ם הייתה בעלת חשיבות רבה.

קק"ל בוועידת האו"ם RIO+20, יוני 2012

ועידת 20 RIO+, המאורגנת על ידי פורום UNCSD של האו"ם בנושא פיתוח בר קיימא. הוועידה המתכנסת אחת לעשר שנים, תתקיים השנה בריו דה ז'נרו שבברזיל וקק"ל תשתתף בה כחלק מהמשלחת הישראלית.

פורום הייעור ה-9 של האו"ם, נובמבר 2011

חברי המשלחת מקק"ל ונציגי משרד החוץ השתתפו בדיוני המליאה של הכינוס העוסקים בניסוח מסמך הסיכום של פורום היעור, המשלחת אף תרמה לדיונים בתחום של ניטור ארוך טווח ביערות ברחבי העולם.