מגדיר צמחים ועצים

 
יער ירוק

מגדיר העצים ביערות קק"ל

האתר עצים וצמחים ביערות קק"ל הושק ב-2011, שנת היערות הבינלאומית, כחלק מפעילותה למען האדם והסביבה. באתר למעלה מ-110 תעודות זהות לעצים ולצמחים שקק"ל מטפחת ביערותיה.

מגדיר הצמחים בגן הבוטני החולה קק"ל

הגן, ששיטחו כ 15 דונם הוקם על ידי הקרן הקימת לישראל בשנת 2009, כחלק מפרויקט שיקום אדמות הכבול בעמק החולה. מטרת הגן, לשמר את הצמחייה הייחודית שהתקיימה בתקופת אגם החולה וביצותיו.

מגדיר העצים בארבורטום אילנות

ארבורטום אילנות הוקם בשנות ה-50 של המאה ה-20 ושימש כגן אקלום העצים של ישראל. במקום ניטעו כ-700 מיני עצים מרחבי העולם והחוקרים בדקו את מידת התאמתם לייעור בישראל. הארבורטום הוכר כגן בוטני בשנת 2014. במגדיר מידע על מגוון המינים בארבורטום.

מגדיר צמחי הבר של ישראל

 
"צמח השדה" הינו מגדיר צמחים ופרחים ייחודי ובלעדי ברשת האינטרנט בישראל ובעולם. האתר עוסק בהגדרתם של פרחים וצמחי הבר של ארץ ישראל. באתר למעלה מ-2,382 צמחים מוגדרים.

קטלוג צמחי נוי צופניים

חוברת בהפקת קק"ל ומועצת הדבש, המכילה רשימה חלקית של הצמחים הצופניים בישראל, בעיקר את המינים שאפשר להשיג במשתלות קק"ל, במטרה לתרום לידע המקצועי של העוסקים בענף הדבש.

קטלוג צמחים בצדי דרכים

חוברת בהפקת קק"ל,  מינהל המחקר החקלאי ושה"מ, ובה מינים מומלצים לשתילה בצדי דרכים, באחזקה נמוכה, ללא תוספת השקיה בדרך כלל. הקטלוג מבוסס על 20 שנות תצפיות בכביש מס' 40, בקטע ביל"ו-רמלה

70 שנות אקלום צמחי גן בישראל

חוברת בהוצאת מינהל המחקר החקלאי ושה"מ לסיכום 70 שנות אקלום צמחי גן בישראל. בחוברת מוצגים כ-100 צמחי גן, המהווים רק נתח קטן מסיפורי האקלום שהתרחשו בארץ, חלקם הצליחו וחלקם לא.