הנהלת קק"ל התכנסה לישיבה מיוחדת בשער הנגב


יום חמישי, יולי 10, 2014 17:30

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר לראשי המועצות בדרום: אתם נמצאים אצלנו בלב ובנפש כל ימות השנה ובוודאי בזמני חירום כאלה.

כדי להביע חיזוק והזדהות עם התושבים החליטו חברי הנהלת קק"ל להעביר את ישיבתם השבועית מירושלים לדרום. תחת מטחי טילים בלתי פוסקים התכנסה היום ההנהלה בראשות יושב הראש אפי שטנצלר ויו"ר עמית אלי אפללו לישיבה מיוחדת במועצה האזורית שער הנגב בראשותו של אלון שוסטר.   חברי ההנהלה אף סיירו ביישובי עוטף עזה וביקרו באופקים, שדרות ונתיבות.

ישיבת הנהלת קק''ל בדרום במבצע צוק איתן  צילום: ארכיון צילומי קק''ל
חברי הנהלת קק"ל מתכנסים בדרום.  צילום: יוסי זמיר

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר אמר בפתח הישיבה כי "עשייתה של קק"ל למען חיזוק הדרום מתקיימת כל השנה והגענו לכאן כדי לתמוך בכם ולשמוע מהם הצרכים המיידיים שלכם. נמשיך לעמוד לרשותכם היום כפי שעשינו אתמול וכפי שנעשה גם מחר. הדרום נמצא אצלנו בלב ובנפש תמיד ובודאי בזמני חירום כאלה. בלי הנגב ובלי הדרום לא תהיה תל אביב. אנחנו מסייעים לכם תושבי הדרום מאחר וכאן מתחילה הציונות החדשה."

יו"ר עמית קק"ל אפי אפללו ציין כי "הדרום תמיד היה בסדר עדיפות עליונה ולא רק בעיתות משבר. היום אתם החזית האיתנה של מדינת ישראל ובאנו לחזק אתכם".

בישיבה השתתפו גם ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין, ראש מועצת שפיר אשר אברג'יל, ראש מועצת שער הנגב תמיר עידן וראש מועצה מרחבים שי חג'ג'.

אלון שוסטר הודה בשם כל ראשי המועצות להנהלה ולעובדי קק"ל על המאמצים שהם משקיעים בכל ימות השנה בסלילת דרכים ביטחוניות, בנטיעות ביטחוניות, בהכשרות קרקע לישובים, בהקמת מאגרי מים ופארקים המשרתים את כל תושבי האזור והמבקרים בו.

"שיתוף הפעולה אתכם חשוב לצמיחה הדמוגרפית שלנו , לבניית התשתיות וכמובן מאפשרת לנו לקלוט תושבים ולקיים חיי שגרה וקהילה", הדגיש שוסטר.

ראש המועצה האזורית רמת אשכול חיים ילין פנה לחברי הנהלת קק"ל בבקשה כי יסייעו בפריצת דרך ביטחון בניר יצחק: "חלק מהדרכים שסללתם נפגעו במטחי הטילים, ודרוש כאן סיוע שלכם לשיקום המצב" הדגיש ילין, ופנייתו נענתה באופן מיידי בהודעה כי קק"ל תצא לביצוע עבודות שיקום הדרכים ללא דיחוי.

יושבי הראש של קק''ל מצטרפים להפעלות ילדי הדרום במרחב המוגן במצבע צוק איתן.  צילום: יוסי זמיר
יושבי הראש של קק''ל מצטרפים להפעלות הילדים במרחב המוגן בביה"ס שקמים מעוז בשדרות.  צילום: יוסי זמיר

במהלך היום סייר פורום ההנהלה בישובי המועצה, וחיזק את ידיהם של מדריכי האגף לחינוך ולנוער של קק"ל, אשר מקיימים פעילויות הפוגה חינוכיות לילדים במקלטים ובמרחבים מוגנים בכל האזור.

ראש עיריית אופקים יצחק דנינו מכהן גם כחבר הנהלת קק"ל.  בעת הסיור בעירו אמר לחברי ההנהלה האחרים כי "במשך כל השנה אנו עובדים יחד בביצוע פרויקטים מחוללי מפנה ברמה ארצית.  כחבר דירקטוריון קק"ל וכראש עירייה אני מכיר ומוקיר את העשייה המבורכת של קק"ל, שבזכותה אופקים היא לא עיר נחשלת".

חברי הנהלת קק"ל נפגשו גם עם ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר בחמ"ל העירייה, שם ביקרו גם שר הפנים גדעון סער ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס.  ראוי לציין שכל ראשי הרשויות ציינו שקק"ל נמצאת איתם לאורך כל ימות השנה בביצוע פרויקטים המחזקים את התושבים, בהקמת פארקים וחורשות, בהכשרת דרכי בטחון, בשיקום נחלים, בנטיעות ביטחוניות לאורך עשרות קילומטרים, בפריצת שבילי אופנים, בפיתוח שטחים ירוקים במוסדות החינוך, בהובלת פרוייקט מעוף ובהקמת כיתות המנהיגות הירוקה.