מדריכי קק"ל משמחים את ילדי הדרום


יום חמישי, יולי 17, 2014

מדריכי קק"ל מפעילים את ילדי הדרום בנושאי סביבה וציונות בסיוע ערכות שפותחו באגף החינוך, ועוזרים להפיג את המתח בקרב הילדים.

מדריכי קק"ל, שעל פעילותם המבורכת למען תושבי הדרום כבר דיווחנו בעבר, ממשיכים להירתם במרץ לטובת הילדים ומשפחותיהם. בשבוע החולף אף תגברו המדריכים את פעילותם, ועברו עם הניידת החינוכית בין מוקדים שונים במועצות האזוריות אשכול, מרחבים, חוף אשקלון, שדות נגב, יואב ושפיר, ובערים אשדוד, אשקלון, שדרות ונתיבות. המדריכים הציעו לתושבים את מיטב הערכות וההפעלות בנושאי סביבה וציונות שפותחו באגף החינוך, ועזרו להפיג את המתח בקרב הילדים.

פעילות קק"ל באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. צילום: רועי מרציאנו
פעילות קק"ל באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. צילום: רועי מרציאנו

בנוסף, אוטובוסים עם משפחות מיישובי המועצה האזורית חוף אשקלון יצאו עם מדריכי קק"ל לסטף ולגן החיות התנ"כי בירושלים לפעילות והדרכה, וקבוצה אחרת יצאה לטיול בכפר הנוקדים, הנמצא בין ערד למצדה, ונהנתה מחוויה מעשירה ומאווררת עם קק"ל.

הנהלת קק"ל, בראשות היו"ר אפי שטנצלר, בביקורה ביישובי עוטף עזה, הבטיחה להמשיך לסייע ככל הניתן בפעילויות ובסיורים חינוכיים לילדי האזור בהובלת אגף החינוך של קק"ל. ראשי הרשויות מצידם, ביקשו להמשיך להוציא ילדים מחוץ לדרום, בין היתר, למרכזי השדה הצפוניים של קק"ל, ולפעילויות המקומיות של הניידת החינוכית במקלטים ובמוקדים הממוגנים.

ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין הביע הערכה מיוחדת למדריכי קק"ל, במכתב ליו"ר קק"ל אפי שטנצלר: "אגף החינוך של קק"ל נרתם בזמן קצר לתת מענה חינוכי לילדי מועצה אזורית אשכול, הנמצאים בזמנים קשים אלה של ירי רקטות וחדירות מחבלים מהמנהרות. יש לציין במיוחד את המדריכים הנהדרים שלכם, שעברו מיישוב ליישוב והפעילו את ילדי הגנים והקייטנות ועשו פעילות מדהימה ומבורכת".

חגית אוחנה, רכזת חינוך באזור הדרום, מספרת כי מדריכי קק"ל מתקבלים על ידי הילדים והצוותים בציפייה ובחיוך: "אנחנו מרגישים שהילדים ממש מחכים לנו וצמאים לפעילות משמחת מבחוץ. לאור המצב, הרחבנו את הפעילות גם מעבר לתכנים של קק"ל, להפעלות חברה ויצירה, אפיית פיתות ליד המקלטים, מספרי סיפורים ועוד, הכול במטרה לשמח את הילדים, להפעיל אותם ולשחרר קצת. המדריכים שלנו, שפועלים תחת אזעקות ורעשי פיצוצים ורואים בכך שליחות, ימשיכו בפעילות המבורכת ככל שיידרש, ואנחנו אף מתכוונים לתגבר את צוותי ההדרכה".