הם שורפים ובעוטף עזה נוטעים עצים ותקווה


יום ראשון, יוני 17, 2018 13:00

קק"ל ותושבי קיבוץ כפר עזה קיימו בשבוע האחרון אירוע נטיעות בצל טרור העפיפונים במטרה להחזיר את התקווה לילדי הישוב

עשרות עצים ניטעו בשבוע שעבר באירוע נטיעות קהילתי של קרן קימת לישראל בקיבוץ כפר עזה. ילדי הישוב, יחד עם ההורים ושאר התושבים בישוב, יצאו לאירוע נטיעות משפחתי במטרה להחזיר את הירוק לאזור, להרים את המורל ולקיים פעילות קהילתית, משמעותית ושגרתית.

מנהל מרחב דרום בקק"ל דניאל גיגי אמר באירוע: "גם בימים קשים אלו, כשלוחמי האש של מרחב דרום בקק"ל נאבקים בשריפות היער הנגרמות על-ידי טרור העפיפונים, איננו שוכחים לחזק את המורל שלנו ושל קהילות יישובי רצועת עוטף עזה. היום אנו נוטעים שתילים של תקווה עם קהילת קיבוץ כפר עזה והמסר שלנו הוא שנמשיך לנטוע ולהעמיק שורשים – כאן הוא ביתנו".

תושבי כפר עזה באירוע נטיעות של קק"ל בעקבות טרור העפיפונים.  צילום: חנה בכר, קק"ל
קהילת קיבוץ כפר עזה באירוע הנטיעות.  צילום: חנה בכר, קק"ל

באירוע השתתפו כשמונים מחברי הקהילה בני כל הגילאים: תינוקות, ילדים, הורים, סבים וסבתות נטעו את העצים שנתרמו על-ידי משתלת גילת של קק"ל בלב שכונת מגורים בקיבוץ מסביב לחניית הרכבים.

העצים זכו לתשתית צנרת השקיה מיד עם שתילתם, דבר שיבטיח את היקלטותם וצמיחתם המהירה כדי להצל על המכוניות מהשמש והחום הכבד שהקיץ מביא אתו לאזור עוטף עזה.

אחרי הנטיעות קיימה קק"ל פעילות משותפת לכל חברי הקהילה בפינת החי של הקיבוץ, שננטשה בשל קרבתה לגדר המערבית של הקיבוץ והעובדה שגם לבעלי החיים קשה לחיות בצל הטרור. קיום הפעילות דווקא במקום זה השיב לו תחושת החיים והתקווה, באותה רוח שבה עודד אירוע הנטיעות את הקיבוץ כולו.

לאחר ההפעלה ערכו בני גרעין הנח"ל המיועד לקיבוץ קבלת שבת שחתמה את היום המוצלח והמעודד.

חברי קיבוץ כפר עזה נוטעים עץ עם קק"ל בתגובה לטרור העפיפונים.  צילום: חנה בכר, קק"ל
חברי קיבוץ כפר עזה נוטעים עץ עם קק"ל.  צילום: חנה בכר, קק"ל

לדברי מנהל אזור הנגב המערבי בקק"ל דני בן דוד, "אנו באזור הנגב המערבי מבצעים פעולות רבות יחד עם הקהילות באזור עוטף עזה ומאוד שמחים לקיים את הפעילות עם הישובים במקום. תושבי האזור תומכים, מזדהים ואף מסייעים לנו במאבק בשריפות ובטרור העפיפונים שנמשך כבר כמה חודשים".

למידע נוסף במדור פעילות קק"ל בעקבות טרור העפיפונים »

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל »