ידידי קק"ל מארה"ב ביקרו במשחקייה ממוגנת שתרמו בשדרות


יום רביעי, יולי 30, 2014

יו"ר קק"ל: "התרומה להקמת המשחקייה מוכיחה את עצמה כאשר נעשה בה שימוש יומיומי".

משלחת של ראשי יהדות ארה"ב, אשר הגיעו בימים אלה לביקור הזדהות עם ישראל, ביקרה ביום שלישי, 29 ביולי 2014, במתחם גן משחקים הממוגן הגדול בארץ, הנמצא בעיר שדרות. חברי המשלחת פגשו את ילדי העיר ואת ראש העירייה אלון דוידי. במסגרת המפגש הוזמן להופיע הזמר דוד דאור.

מימין לשמאל: יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, ראש עיריית שדרות אלון דוידי, מנכ"ל קק"ל ארה"ב ראסל רובינסון וילדי שדרות. צילום: אדי ישראל
מימין לשמאל: יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, ראש עיריית שדרות אלון דוידי,
מנכ"ל קק"ל ארה"ב ראסל רובינסון וילדי שדרות. צילום: אדי ישראל

המשחקייה בשדרות הוקמה בתרומת קק"ל באמצעות תורמיה בארה"ב, שרבים מהם הגיעו למקום עם המשלחת, כדי לחזק גם הם את התושבים ולראות את תוצאות תרומתם.

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, שהוביל את הסיור, הודה לתורמים באומרו: "נדיבות לבכם ונחישותכם בעמידה זקופה וגאה לצידה של מדינת ישראל מוכיחה את עצמה עשרות שנים ובעת מלחמה אף הרבה יותר. התרומה להקמת המקום הזה, מתחם המשחקייה הממוגנת הגדול בעולם, מוכיחה את עצמה, לצערי הרב, בנסיבות הנוכחיות כתרומה נחוצה הנמצאת בשימוש מדי יום ביומו". בדבריו למשלחת המבקרים הוסיף שטנצלר: "הביקור שלכם כאן היום איננו מובן מאליו, אתם מפגינים לא רק רוח הזדהות שמחזקת את כולנו, כי אם גם אומץ לב יהודי, דבר שמרגש את התושבים, אותי ואת כולנו בכך שהוא מדגיש את העובדה שכל יהודי, באשר הוא נמצא, הוא חלק מאתנו וכולנו עם אחד".

אוכלוסיית שדרות ועוטף עזה נתונה מזה 10 שנים תחת איום מתמשך של ירי טילים על היישובים. תושבים בכלל וילדים בפרט סובלים מחרדות וחוסר יכולת לתפקד בצורה מלאה. קק"ל, באמצעות JNF קק"ל ארה"ב, הרימו את הכפפה, ובשיתוף עם עיריית שדרות הקימה את המשחקייה במאי 2009. חלל המשחקייה ממוגן ובטוח ומאפשר לילדי שדרות והאזור לשחק וליהנות ברגיעה וללא חשש גם בזמן הישמע אזעקת "צבע אדום".

במקום מגוון פינות משחק, שהן חלומן של כל ילד, כגון מתקנים מתנפחים, בריכות כדורים, מגרש קט-רגל מקורה, משחקי מחשב ווידאו, חדר מחשבים, שטיחי ריקוד, זירת אגרוף, מכוניות משחק לגיל הרך, פינות יצירה, אולם מיוחד לימי הולדת, קיר טיפוס, דיסקוטק ופינות ישיבה להורים.