סערת החורף 2015: קק"ל בכוחות מתוגברים בשטח


יום רביעי, ינואר 07, 2015 14:00

כלי העבודה הכבדים של קק"ל ערוכים לתגבור וסיוע בפעולות חילוץ, פינוי ופריצת דרכים.

לאור תחזיות מזג האוויר לימים הקרובים נערכה קק"ל בצוותים מתוגברים בשטח, על מנת שתוכל להציע סיוע ככל שתידרש בפריצת דרכים ופינוי צירים לטובת הרשויות. כלי העבודה הכבדים: הטרקטורים, הכבאיות בעלות העבירות הגבוהה בתנאי שטח קשים, ומפלסות השלג – רוכזו באזורי חפ"ק ביער בירייה בהרי הצפון ובאשתאול בהרי המרכז, ומפעיליהם נמצאים בכוננות קריאה.

מפלסת שלג של קק"ל ביער ביריה. צילום: אבירם צוק
מפלסת שלג של קק"ל ביער ביריה. צילום: אבירם צוק

היערכות העבודה כוללת התמודדות עם מצבים של נפילת עצים אשר עלולים לחסום צירי תנועה מרכזיים, במקרים כאלה יעבוד צוות מומחה לגיזום ופינוי העצים מצירי התנועה. בנוסף, ככל שיידרש יפעלו כבאיות קק"ל על מנת לפרוץ דרכם, להוביל כוחות ביטחון ולסייע לאזורים חסומים או מבודדים.

בנגב צפויה הסערה לגרום לאירועי שיטפון. פעולות של קק"ל לאורך השנים בייצוב הקרקע על ידי מערכות לאגירת מי נגר עיליים ואגירת משקעים בלימנים בנגב – יסייעו למנוע את הנזקים הכבדים שהיו עלולים להתרחש כתוצאה מסחף הקרקע בזמן שיטפונות. בנוסף, ניהול תשתיות הניקוז בדרכים, פינוי ושיקום נזקי הסופה אשתקד – יסייעו גם הם בהתנהלות מגוון הכוחות בשטח, וביכולת העבירות בצירים אשר לא ייחסמו על ידי הצטברות מים או נפילת עצים.

מקק"ל נמסר: "ריבוי המשקעים הוא חגיגה לטבע, ואנו נשתתף במאמץ הלאומי כדי שמזג האוויר יהיה בגדר ברכה עבור כולם. לאור הניסיון והאמצעים העומדים לרשותנו, הרשויות וכוחות הביטחון והחירום רואות בנו כשותף טבעי למאמץ הלאומי בעת חירום. אנו שמחים להציע סיוע זה, ואנשינו המיומנים התגייסו למשימה במסירות".

הקליקו למידע מתעדכן על פעילות קק"ל בסערת החורף »