ארכיון הצילומים של קק"ל

הזמנה לתערוכה

"ציפורי חופש" - תערוכת צילומים באגמון החולה-קק"ל

"ציפורי חופש" - תערוכת צילומים באגמון החולה-קק"ל

בתערוכה מוצגות עשרים תמונות הציפורים הנבחרות מתחרות צילומי הצפרות השנתית שנערכה במסגרת צפרתון קק"ל בסוכות תשפ"א.  התערוכה מוצגת במרכז המבקרים של האגמון  מה-8 בדצמבר 2020 עד ה-8 במרץ 2021,  בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

תערוכות מקוונות


במדור זה מוצגות תערוכות מקוונות המבוססות על תערוכות שקיים ארכיון הצילומים של קק"ל במהלך השנים ותערוכות שהוכנו במיוחד לאתר האינטרנט. הצילומים המוצגים בתערוכות לקוחים מאוסף הארכיון, הכולל יותר מ-500,000 צילומים, מראשית המאה ה-20 ועד ימינו, שהוא אחד מאוספי הצילום החשובים בישראל

תערוכת ציורי "חלון אל הנוף"

תערוכת ציורי "חלון אל הנוף"

בקיץ 2020 פתחה קק"ל בפרויקט "חלון אל הנוף" – סדנאות ציור באתריה היפים ברחבי הארץ.  קהל חובבי הציור הוזמן לקחת חלק בסדנאות אשר לוו על ידי מנחים מקצועיים. הציירות והציירים הפליאו  ללכוד ולהביע  את נופי היער והטבע ואנו גאים להציג כאן את פירות עבודותיהם.

חוגגים שבועות לאורך השנים

חוגגים שבועות לאורך השנים

חג השבועות הוא אחד החגים המתועדים ביותר בארכיון הצילומים של קק"ל. התמונות השמורות בארכיון מציעות מבט מרתק על חידוש מסורת החג בארץ ישראל ובראשית שנותיה של מדינת ישראל בערים, בקיבוצים וביישובים ברחבי הארץ.

תערוכה צילומי הנשים שהקימו את המדינה

תערוכה צילומי הנשים שהקימו את המדינה

לכבוד יום האישה הבינלאומי שחל בחודש מרץ 2020, יצא ארכיון הצילומים של קק"ל במסע לחיפוש הנשים שתרמו להקמת מדינת ישראל בשנותיה הראשונות.  בארכיון שמורות תמונות של נשים, אשר עשייתן בכל התחומים מעידה על העוצמה הרבה שהן הפגינו.   

חזרנו אל בורות המים - 50 שנה לאיחוד ירושלים

מעגל רוקדים ספונטני של לוחמים למרגלות הכותל המערבי, זמן קצר לאחר שחרורו. צילום: ורנר בראון, ארכיון הצילומים של קק

בשנת 2017, במלאת 50 שנה לאיחוד ירושלים, הפיק ארכיון הצילומים של קק"ל, בשיתוף עיריית ירושלים, תערוכת צילומים שמתעדים את הימים והשבועות הראשונים של החזרה לרובע היהודי, כפי שצולמו על ידי צלמי קק"ל, ונשמרו באוסף הנדיר של ארכיון הצילומים של קק"ל.

תערוכת כרזות היסטוריות - נוסטלגיה ארץ ישראלית

תערוכת כרזות היסטוריות של קק

תערוכת כרזות מאוסף ארכיון הצילומים של קק"ל המהווה הזדמנות להיחשף למבט רטרוספקטיבי על הכרזות שהפיקה קק"ל משנות ה-20 של המאה העשרים ואילך. הכרזות משקפות את מסריה של קק"ל ואת תרומתה להובלת הרעיון והמפעל הציוני לאורך השנים.

"אורות קק"ל" - תערוכה לכבוד חנוכה

תערוכת

בתערוכת זו מציגה קק"ל רגעים "מדליקים" שהתרחשו בארץ ישראל ובמדינת ישראל הצעירה החל משנות ה-30 ואילך, ביניהם הדלקת נרות חנוכה חגיגית על ידי עולים חדשים שזה עתה הגיעו ארצה, הנפות לפידים בטקסים שחלפו מן העולם, תעשיית נורות החשמל המתפתחת ועוד.  התערוכה הוצגה ברחבי הארץ בחנוכה תשע"ט, 2018.

 

 

תערוכת צילומים חלוצי העמק

חלוצי העמק

התערוכה מציגה תיעוד היסטורי מרגש של חיי היום-יום ביישובי עמק החולה במחצית הראשונה של המאה ה-20, כפי שתועדו על ידי צלמי המוסדות הציוניים, ובמרכזם קק"ל. צילומי התערוכה מציגים את דמות "האדם החלוץ" בהקמת היישובים ובייבוש הביצה, בעבודת השדה, המשק והדיג, ובעמדות השמירה על היישובים בעמק, במחצית הראשונה של המאה ה-20.

אמנות ביער הקהילתי - צילומים וציורים

אמנות ביער הקהילתי - צילומים וציורים

בקיץ 2016 השתתפו למעלה מ-150 איש בסדנאות צילום וציור שנערכו ביערות הקהילתיים בשוהם, ראש העין, שעלבים, חבל מודיעין, קדרון ואלעד. 77 מהמשתתפים הגישו עבודות לתחרות "אמנות ביערות הקהילתיים – ציורים וצילומים מיערות השפלה והחוף". העבודות הוצגו בתערוכה מיוחדת, שנערכה ב-6 בנובמבר 2016, בחצר משרדי קק"ל בבית נחמיה, באירוע בהשתתפות האמנים, בני משפחותיהם, נציגי קק"ל והמועצות המשתתפות.

תערוכת צילומי החולה - תמונות מאגם נעלם

תערוכת צילומי החולה - תמונות מאגם נעלם

בתערוכה, שהתקיימה במסגרת פסטיבל חורף של ציפורים 2013, הוצגו צילומים היסטוריים מייבוש אגם החולה שנשמרו ונאספו בארכיון הצילומים של קק"ל, מיצירות מיטב הצלמים ששמותיהם הפכו לאגדה בתולדות הצילום הישראלי, ובהם: זאב וילנאי, יעקב בן דב, אברהם מלבסקי, זולטן קלוגר, פטר מירום, פריץ שלזינגר ורודי ויסנשטיין.

תערוכת צילומי החולה - תמונות האגם והאגמון

תערוכת צילומי החולה - תמונות האגם והאגמון

התערוכה הוצגה באחות דוברובין במסגרת פסטיבל חורף של ציפורים 2013. מיטב הצלמים הותירו בארכיון צילומי קק"ל תיעוד היסטורי מרגש של האגם והביצות. לצלמים קמו יורשים המציגים את יפי הטבע באגמון ובעמק החולה כפי שהם נראים בימינו. בתערוכה מובאות יצירותיהם של אלה וגם אלה.