המדען הראשי

על היחידה

המדען הראשי בקרן קימת לישראל הוא הסמכות המדעית העליונה בכל ההיבטים המדעיים והמקצועיים שבהם עוסק הארגון, והוא אחראי להתוויית תכנון הפעילות המדעית, קביעת כיווניה וחיזוק הבסיס המקצועי עליו מושתתת פעילות קק"ל

מאמרים מאת המדען הראשי

לפניכם מאמרים מאת המדען הראשי בקרן קימת לישראל ד"ר דורון מרקל

סמינר זום - על עצים ואקלים

בערב ט"ו בשבט תשפ"א, ה-27 בינואר 2021, הוזמן הציבור לסמינר מקוון בהנחיית המדען הראשי של קק"ל ד"ר דורון מרקל ובהשתתפות מומחי קרן קימת לישראל שהתייחסו לקשר בין עצים ואקלים. הסמינר זכה להצלחה רבה ולהערכת המשתתפים. לפניכם קישור לצפייה בהרצאות הסמינר.

מחקרים יישומיים ביחידת המדען הראשי

המדען הראשי יוזם מחקרי שטח יישומיים ותומך במחקרים רבים - בכל מוסדות המחקר האקדמיים ובמו"פים האזוריים. מטרתם העיקרית של מחקרים אלה היא לגבות את פעילות קק"ל מבחינה מדעית ולאפשר ליחידות השונות בקק"ל לבצע מדיניות נתמכת מדע

כנפי קק"ל

קק"ל לקחה על עצמה לקדם את תחום הצפרות בישראל ולהוביל אותו. במסגרת זאת הוקמה "כנפי קק"ל" - רשת הצפרות הארצית של קק"ל, שמפתחת אתרי צפרות ברחבי הארץ והושקו כמה פרויקטים חדשניים, כמו מאגר מידע אלקטרוני על ציפורי ישראל ושידורים חיים מקיני ציפורים. את כל אלה תוכלו למצוא בפורטל הצפרות של קק"ל.

המכון לחקר מדיניות קרקעית ושימושי קרקע

המכון הישראלי למדיניות קרקעית ושימושי קרקע הוא כתובת מחקרית בישראל לבירור סוגיות קרקעיות ותכנוניות. המכון הוא מכון מחקר אקדמי, עוסק בבירור כל היבטי המדיניות הקרקעית הלאומית.