כנפי קק"ל - רשת צפרות ארצית

כנפי קק"ל - רשת צפרות ארצית

צפרות בקק"ל

בשנים האחרונות שוקדת קק"ל על הקמתה של רשת אתרי צפרות ארצית: "כנפי קק"ל", במטרה להפוך את קק"ל לגוף מוביל בתחום הצפרות בישראל.

מאגר המידע של הציפורים בישראל

כנפי קק"ל ברשת, בשיתוף עם מאגר המידע הלאומי לציפורי ישראל ע"ש יהורז כשר, מכיל מידע רב על כל מיני הציפורים שנצפו בישראל, על המקומות הטובים ביותר לצפייה בציפורים, ועל האנשים והקבוצות הפעילים בתחום הצפרות. בפורטל ניתן גם לדווח על ציפורים שנצפו, ולהעלות תמונות שלהן. המאגר פתוח לכולם - בחינם.

מחקרי צפרות

כנפי קק"ל שמה לה למטרה להרחיב את מחקר בעלי הכנף בישראל ולהעמיק אותו. אנו תומכים במחקרים רבים שיעזרו לנו לנהל בצורה טובה יותר את השטחים הפתוחים ואת אתרי הצפרות בתחום אחריותנו. לפניכם תיאור של מספר מחקרים הנערכים בשיתוף כנפי קק"ל.

עולם החיוויאים

בשנים 2015 ו-2016 עקבנו אחר זוג החיוויאים ישראל וקרן באמצעות מצלמת וידאו שהוצבה סמוך לקן שלהם בשפלת יהודה. ראינו אותם מטפחים זוגיות רומנטית ומכינים את הקן לקראת הטלה, צפינו בהתרגשות ברגעי הטלת הביצה ובקיעתה, ועקבנו אחר הגוזל הצעיר מצאתו לעולם ועד פריחתו מהקן.

צפרתון קק"ל

מידי שנה בחול המועד סוכות מקיימת קק"ל את הצפרתון - אירוע הצפרות הגדול בישראל, הכולל מרתון צפרות ארצי ותחרות צילום ציפורים. האירוע, שהפך כבר למסורת, זוכה להצלחה רבה ולהתעניינות בקרב הציבור הרחב ואנשי המקצוע בתחום.