צפרתון קק"ל תשפ"א - הפנינג צפרות מקוון למשפחות


צפרתון קק"ל - מרתון הצפרות של קק"ל הפך בשנים האחרונות לאירוע הצפרות הגדול בישראל. השנה, למרות מגפת הקורונה, המשיכה קק"ל במסורת הצפרתון במגבלות הנדרשות, וקיימה אותו באופן מקוון בחול המועד סוכות, בשיא עונת נדידת הסתיו של הציפורים, עם יום שידורים מיוחד למשפחות, ומרתון צילום ציפורים באזור הבית.

לחצו כאן לכתבת סיכום צפרתון קק"ל השלישי באתר חלון ירוק »

יום שידורים מיוחד למשפחות
ביום חמישי, חוה"מ סוכות, כ' תשרי תשפ"א, 8.10.2020, בשעות 9:00-17:00, נשדר כאן, באתר האינטרנט של קק"ל, ובדף הפייסבוק של קק"ל, מגוון של שידורים בנושאי ציפורים וצפרות לכל המשפחה.

הכניסה ללא תשלום וללא הרשמה.

 

כמו בשנים עברו, גם השנה השקענו מאמצים רבים בשיתוף פעולה הדוק עם גורמים רבים ושונים בעמק חפר, בהובלת המועצה האזורית. התכנית היתה לקיים השנה את אירוע המשפחות של הצפרתון באגמון חפר, תחת מגבלות משמעותיות של "תו סגול".

לקראת צפרתון 2020 יזם רכז התיירות של עמק חפר שיתוף פעולה עם בעלי עסקים רבים במועצה, בכדי להפוך את האירוע להפנינג אזורי החורג מתחומי אגמון חפר. לצערנו, נאלצנו לבטל את כלל האירועים בעמק חפר בשל מגבלות הקורונה שהוטלו עלינו בשבועות האחרונים.

נמשיך בשיתוף הפעולה ההדוק עם אנשי עמק חפר, בתקווה לאירועי צפרות גדולים ומוצלחים בעתיד המצפה לנו עם סיום משבר הקורונה.

 
מרתון צפרות ארצי
בכל שנה, אנו מקיימים מרתון צפרות ארצי, בו משתתפים צוותים של צפרים שמטרתם לדגום בכל רחבי ישראל כמה שיותר מינים של ציפורים, במשך 24 שעות רצופות. מדובר באתגר ייחודי המחייב היכרות עמוקה ומקיפה עם שלל בתי הגידול של הציפורים בישראל, ועם מגוון מיני הציפורים שניתן לראות בכל מקום.

מגבלת הזמן מחייבת את הצוותים לבחור אסטרטגיה לניצול אופטימלי של הזמן המוגבל העומד לרשותם, ולחשב באופן מדויק את מועדי ההגעה המתאימים לכל בית גידול ומיני הציפורים שאותם הם מצפים לראות. כל אחד מחברי הצוות הזוכה בתחרות זוכה במשקפת יוקרתית.

השנה, בשל מגפת הקורונה, לא ניתן לקיים את מרתון הצפרות הארצי. אנחנו מבטיחים לחזור בשנה הבאה!
 
 
תחרות צילום ציפורים
בשנים האחרונות הולכים ומתרבים האנשים שגילו את תחום צילום הציפורים, שהוא אחד מהתחומים המאתגרים ביותר לצילום. הציפורים המרהיבות ביופיין חמקמקות, מסתתרות ונעות במהירות גדולה, וככל שהאתגר לצלם אותן גדול, כך גדל גם הסיפוק בהפקת תמונה מנצחת של ציפור.

מרתון צילום הציפורים של צפרתון קק"ל כבר תפס את מקומו כאחת מתחרויות צילום הטבע החשובות בישראל. השנה מציבה לנו מגפת הקורונה אתגר גדול שבעתיים: הצלמים יידרשו, כמו תמיד, להפיק תמונה מנצחת של ציפור בתוך מסגרת זמן של 48 שעות מוגדרות מראש, אבל הפעם גם במגבלות התנועה שהטילה עלינו ממשלת ישראל.

התחרות נערכת בשיתוף אגודת צלמי הטבע בישראל, השותפה גם לשיפוט התמונות. התמונות הזוכות בתחרות יוצגו בטקס סיום הצפרתון, שישודר באתר האינטרנט של קק"ל, במסגרת יום השידורים המיוחד, ביום חמישי, 8.10.2020, משעה 16:00. שלושת המקומות הראשונים יזכו בשוברים יקרי ערך לרכישת ציוד צילום, והתמונות הטובות ביותר יוצגו בתערוכה שתוצג בשיתוף עם ארכיון הצילומים של קק"ל, במרכז המבקרים החדש באגמון החולה.

התמונות שייבחרו לתערוכה ישתתפו גם בתחרות מקוונת, שבה תיבחר התמונה האהובה ביותר על הקהל הרחב. הצלם או הצלמת שינצחו בתחרות "חביב הקהל" יזכו בפרס יקר ערך.
 
 
 
סיכום צפרתון 2019