יערות, פארקים ואתרי נופש

מצאו את האתר המתאים לכם:
תת איזור:
ממוין לפי: מוצגות 1 עד 7 תוצאות מתוך 61
<< | < 1 | 2 | 3 מתוך 9 > | >>
אזור גיאוגרפי: הר הנגב

אילת מציעה לנופשים בה גם אתרי טבע נפלאים וייחודיים. קק"ל בשיתוף עם ידידיה בעולם וגורמים מקומיים באילת, פיתחה ושילטה את האתרים האלה והיא מזמינה את הציבור לבקר בהם, חינם אין כסף. ארץ החרדונים היא מושבה צפופה מאין כמוה של של חרדון-צב מצוי, זהו זוחל המזכיר במראהו מעין "תנין יבשה".

ארץ החרדונים
אזור גיאוגרפי: נגב צפוני - מערבי
דרך השלום היא שמו של נתיב נסיעה מרתק, העובר לאורך הגבול שבין מדינת ישראל לממלכת ירדן. לאורך הדרך יכולים המטיילים ליהנות ממראה השדות החקלאיים של המושבים עידן, חצבה ועין יהב, ממצפורי נוף הצופים לעבר נופי נחל הערבה והרי אדום, ממראה מאגרי המים המרווים את שדות הערבה ומסיורים בבתרונות הציוריים של סלעי חוואר הלשון. 
דרך השלום בערבה. צילום: ארכיון קרן קימת לישראל
אזור גיאוגרפי: הר הנגב
הערבה משמשת ציר נדידה חשוב לעופות. על פי ההערכות, בעונות הנדידה עוברים בשמי הערבה בין 500 מיליון למיליארד ציפורים. ציפורים נודדות רבות נוטות לנוח באזור אילת. בסתיו, בדרך לאפריקה, הן נחות ואוגרות כוח לפני חציית המדבריות. באביב, בדרך לאירופה, הציפורים מחליפות כוח אחרי חציית המדבר. ניתן לצפות בציפורים הנחות בפארק הצפרות הסמוך לעיר. הכניסה לפארק אינה כרוכה בתשלום.
פארק הצפרות באילת. צילום: ארכיון קרן קימת לישראל
אזור גיאוגרפי: ההר וירושלים

למרגלות אתר ההנצחה לנספים בשואה "יד ושם", בלב יער ירושלים, נמצאת חורשת האומות, שבה נוטעים מנהיגים וראשי מדינות מכל רחבי העולם עץ של שלום, שותפות ואחווה. המנהיגים מבקרים ביד ושם ובמרחק קצר משם נוטעים באדמת ירושלים עץ המסמל חיים והמשכיות החורשה הוקמה ב-2003, ביוזמה משותפת של קק"ל ומשרד החוץ כחלק מדרך עץ הזית, שהוקמה במסגרת פעילות של ארגון אונסק"ו ומועצת אירופה, לקידום השלום בקרב עמי האזור, תוך עידוד פיתוח בר-קיימא ותיירות חקלאית.

חורשת האומות. צילום: ארכיון קרן קימת לישראל
אזור גיאוגרפי: מנשה - שרון
בלב השרון נמצא יער מיוחד במינו, שאין שני לו בישראל. 750 מיני עצים צומחים זה בצד זה ומייצגים מבחר עצום של מקומות ברחבי העולם. סיור ביער הוא חוויה לאוהבי טבע והזדמנות לעריכת היכרות עם עצים זרים, מוזרים ומופלאים, חלקם בעלי מראה אקזוטי מרתק. שלטים קטנים מציינים את שמותיהם של רוב העצים.
יער אילנות - גן בוטני יערני
אזור גיאוגרפי: נגב צפוני - מערבי

יער בארי משתרע על פני כ- 11,000 דונם בנגב המערבי, בחבל הבשור מדרום לצומת סעד. הנוף מורכב משדות ירוקים ומרחבים פתוחים ובתרונות שנוצרו כתוצאה מכמות משקעים דלה שגורמת להיעדר צמחייה ולסחף באדמת הלס הרכה.  קק"ל הכשירה באזור מסלול נסיעה לכל סוגי הרכב. בארי הוקמה בין לילה במבצע 11 הנקודות בנגב (מבצע משותף לסוכנות היהודית, קק"ל, ההגנה וחברת מקורות).  במסגרת טיול לדרום ניתן  לבקר בקיבוץ בארי באתרי הקרבות מ-1948 ובתצפית מרהיבה.

יער בארי. צילום: משה חורי, ארכיון קרן קימת לישראל
אזור גיאוגרפי: גליל מרכזי - רמת הגולן
יער ביריה הוא יער נטע האדם הגדול בגליל. הוא משתרע על פני כ-20 אלף דונם במדרונות המשתפלים מאיזור צפת מזרחה, לעבר ראש פינה וחצור הגלילית;  צפונה לעבר נחל דלתון ומערבה לנחל עמוד. ביער הגדול ניתן למצוא מגוון של אתרים מעניינים ומרתקים: יערות, בוסתנים, מעיינות, בית כנסת עתיק, בור סיד, קברי צדיקים וצמחייה עשירה, דרכי נוף ושבילי טיול ולצדם חניונים ומצפורים.  במרכז היער - מצודת ביריה.
יער ביריה. צילום: ארכיון הצילומים של קק''ל
ממוין לפי: מוצגות 1 עד 7 תוצאות מתוך 61
<< | < 1 | 2 | 3 מתוך 9 > | >>