מרכז השדה ביער יתיר נפתח מחדש

לאחר שהיה סגור במשך 16 שנים מרכז השדה החינוכי של קק"ל ביער יתיר, הגדול ביערות ישראל, נפתח השבוע מחדש.

הראשונים לחנוך את המרכז החדש והמשופר הם חברי מכינת קד"צ טכנולוגית, שמסיירים באזור במסגרת מסע התמודדות אישית ועמידה יהודית לאורך הדורות.

מרכז השדה של קק"ל ביער יתיר נפתח לאחר שהיה סגור משנת 2000, והוא שוכן בתוך "מצודת היערנים". המרכז היווה בעבר אטרקציה למטיילים בשל מיקומו והנוף הנשקף ממגדל התצפית בראש המצודה. בשנת 2000 נסגר המרכז בשל בעיות ביטחוניות באותה העת, ועל פי הוראת קצין הביטחון הארצי של קק"ל.

פריחת צפורני חתול ביער יתיר.  צילום: יעקב שקולניק
פריחת צפורני חתול ביער יתיר. צילום: יעקב שקולניק

לדברי יואב סעד מאגף החינוך בקק"ל, "לאחר שנסגר, עברנו לברור חייל ומשם קיימנו מיזוג עם מרכז השדה בניצנה".

לאחרונה הוחלט בקק"ל כי בעקבות השיפור במצב הביטחוני ניתן לפתוח את המרכז מחדש. סעד הסביר כי "גדר ההפרדה שמקנה ביטחון וכוללת מעברים ומחסומים, הקמת ישובים חדשים כמו הר עמשא, חירן וכדומה – כל אלה יצרו מציאות ביטחונית חדשה וטובה יותר מכפי שהיה בעבר. מסיבות אלה פתחנו מחדש את מרכז השדה".

מצודת היערנים ביער יתיר.  צילום: יעקב שקולניק
מצודת היערנים ביער יתיר. צילום: יעקב שקולניק

המרכז החדש ביער יתיר מציע טיולי כוכב באזור לחניכי תנועות נוער, מכינות, אולפנות וכדומה: "לאחרונה הוחלט בקק"ל לקדם את נושא החינוך הבלתי פורמלי ולכן אנו מציעים את המרכז לתנועות נוער ולארגונים דומים. חשוב לציין כי כל קבוצה שמגיעה למרכז השדה ביער יתיר, משלבת בטיול עבודה תורמת לאדמה ולטבע, גם בשביל עצמם וגם בשביל כלל המטיילים".

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל