טיולים ופנאי

לא ניקיתם? לכלכתם.  בואו נשמור על היקיום ביערות קק"ל.  לפרטים

הודעות למטיילים

שלט כניסה ביער עזריקם. צילום: טלילה ליבשיץ

אתם מוזמנים להתעדכן באופן שוטף בנוגע לכבישים סגורים לתנועה, שבילי אופניים סגורים לרוכבים, אתרים סגורים לביקור, פריחות ביערות ובפארקים ועוד.

אירועים, טיולים וסיורים מודרכים

פורים ביער עופר. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

הציבור מוזמן להשתתף במגוון אירועים מיוחדים וטיולים מודרכים שקק"ל מקיימת ביערות ובפארקים. האירועים והטיולים הם הזדמנות לצאת עם קק"ל לטבע, ברגל או ברכב, עם חברים ומשפחה או באופן עצמאי. הפעילות מתקיימת לאורך כל השנה, עם דגש על פעילויות לילדים ונוער בתקופת החופשות והחגים.

יערות, פארקים ואתרי טיול

יערות ופארקים. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

היערות ופארקים שקק"ל הכשירה ברחבי הארץ מציעים לציבור מגוון פעילויות בחיק הטבע: רכיבה על אופניים, מסלולי טיול מעניינים, הליכה בשבילי בריאות, בילוי בפיקניק ואירועים וטיולים מודרכים. קק"ל פועלת להפיכת כל היערות והפארקים לנגישים למוגבלים בתנועה כדי שמשפחות וחברים יוכלו לבלות בהם יחד.

מסלולי טיול עצמאיים

מטיילים ביער ראש העין. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

מגוון מסלולי טיול משולטים ומסודרים הוכשרו ביערות ובפארקים של קק"ל ברחבי הארץ, כך שכל המטיילים ימצאו את מסלול הטיול המתאים להם - ברגל, ברכב, עם חברים ומשפחה או באופן עצמאי. במסגרת הטיול אתם מוזמנים ליהנות מהאתרים הארכיאולוגיים וההיסטוריים, מתופעות הטבע ומהאטרקציות הנוספות הפזורים ביערות ובפארקים.

מסלולי אופניים

מסלולי אופניים

מתוך מחויבות לפיתוח את היערות והשטחים הפתוחים שבאחריותה לרווחת המטיילים, הנופשים והרוכבים ועל מנת לאפשר רכיבת שטח בטוחה תוך שמירה על ערכי הטבע והנוף, קק"ל מפתחת ברחבי הארץ מסלולי רכיבה למגוון קהלי יעד ובדרגות קושי מתאימות. במקביל היא פועלת למניעת רכיבה בשבילים שאינם מאושרים.

אתרים מונגשים ברחבי הארץ

אתרים מונגשים. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

קק"ל פועלת להפיכת כל היערות, הפארקים והחניונים שבאחריותה לנגישים לאנשים עם מוגבלים כדי שמשפחות וחברים יוכלו לבלות בהם יחד. רבים מאתרים אלה הוכשרו עבור אנשים עם מוגבלות לפי הצרכים השונים, על פי גישת ה"תכנון לכל" הרווחת כיום בעולם ומתייחסת לתכנון ופיתוח הסביבה כאמצעי להשגת צדק ושוויון חברתי ע"י פיתוח אמצעי נגישות כחלק מהמרקם הסביבתי.

חניוני פנאי ונופש של קק"ל

אנדרטת משמר הגבול חניון עין זיוון. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

קק"ל הכשירה ביערות ובפארקים למעלה מ-1,000 חניונים הפתוחים לקהל 24 שעות ביממה. בחניונים תמצאו מתקני משחק ספורט וכושר גופני,  מצפורי נוף, אתרים ארכיאולוגיים, מתקני פיקניק ועוד. חלק מהחניונים הותאמו לצרכים של אוכלוסיית הקהל המוגבל בתנועה, כחלק ממדיניות פיתוח החניונים של קק"ל.

מצפורי נוף

ילדים צופים מיער שוויץ. צילום: ארכיון צילומי קק"ל

ברחבי הארץ, מצפון עד דרום, פזורות נקודות תצפית לנוף מרהיב, שהכשירה קק"ל. אתם מוזמנים לעצור במצפורים אלה בצדי הדרך, לנשום את האוויר וליהנות מנוף ארצנו.

כנפי קק"ל ברשת

עפרוני מצויץ. צילום: שמואל הלוי

קק"ל לקחה על עצמה לקדם את תחום הצפרות בישראל ולהוביל אותו. במסגרת זאת הוקמה "כנפי קק"ל" - רשת הצפרות הארצית של קק"ל, שמפתחת אתרי צפרות ברחבי הארץ והושקו כמה פרויקטים חדשניים, כמו מאגר מידע אלקטרוני על ציפורי ישראל ושידורים חיים מקיני ציפורים. את כל אלה תוכלו למצוא בפורטל הצפרות של קק"ל.

הולכים בשביל ישראל

הולכים בשביל ישראל

קק"ל יוזמת ומשתתפת מעת לעת באירועי צעידה שונים בשביל ישראל. לאורך 44 מקטעי השביל, מתל דן בצפון ועד מעבר טאבה בדרום, משובצים אתרי קק"ל רבים, בהם יערות, פארקים, נקודות עניין וחניוני נופש, הפתוחים לצועדים.

קיום פעילות ואירועים במקרקעי הייעור של קק"ל

קיום פעילות ואירועים במקרקעי הייעור של קק"ל

קק"ל מזמינה את הציבור לבלות, לנפוש ולטייל ביערותיה ובאתריה. המעוניינים לקיים פעילות או אירוע התואם את העקרונות לקיום פעילות או אירוע במקרקעי הייעור, יפנו את בקשתם על גבי הטופס המתאים למשרד האזור הרלוונטי בקק"ל.

תערוכות צילומים וכרזות

תערוכות צילומים וכרזות

אתם מוזמנים ליהנות מתערוכות מקוונות של צילומים וכרזות. חלק מהתערוכות הופקו ע"י ארכיון הצילומים של קק"ל, חלק מהתערוכות הן של צילומים שהשתתפו בתחרויות שקק"ל קיימה וחלק מהתערוכות הן כאלה שהופקו בחסות קק"ל