פעילות ביערות ובשטחים הפתוחים

צילום: אביגיל עוזי, ארכיון הצילומים של קק"ל
כארגון הסביבתי הגדול בישראל קק"ל מקדישה חלק גדול מפעילותה להקמה וטיפוח של יערות קהילתיים ופארקים מטרופוליניים, פיתוח המרחב הביוספרי, מניעה ושיקום של הנזקים שנגרמים ליערות ולשטחים הפתוחים בעקבות אירועי טרור, שריפות ונזקי מזג האוויר, ועוד
 • יערות קהילתיים

  קק"ל החלה בראשית המאה ה-21 בטיפוח יערות קהילתיים ליד ערים ויישובים בישראל. הפרויקט זוכה להצלחה רבה בזכות שותפות פורייה בתכנון ובעשייה של יערני קק”ל עם פעילים ומתנדבים מהקהילה - “נאמני היער הקהילתי” - ועם הרשויות המקומיות, והיערות הקהילתיים פורחים לרווחת המתגוררים בקרבתם והציבור הרחב.
  מידע נוסף
 • נטיעות ביטחוניות

  בחודש מאי 2011 קק"ל החלה במבצע נטיעת עצים סביב יישובי עוטף עזה, כדי לסייע בהסתרת היישובים, הכבישים והדרכים מירי ישיר מכיוון רצועת עזה. כ-12 ק"מ של עצים ניטעו כסיוע מיוחד למיגון 11 יישובים באזור. בינואר 2016 הושלם השלב הבא בפרויקט, עם נטיעות לאורך הכבישים באזור נחל עוז וצומת סעד.
  מידע נוסף
 • המרחב הביוספרי

  ביוספרה היא המעטה החי של כדור הארץ שבו חיים בני האדם, בעלי החיים והצומח. התפיסה הביוספרית מושתתת על הסדרת האיזון בין האדם לסביבתו, מתוך דאגה לאיכות חיי הדורות הבאים. תפיסה זו אומצה בין היתר באזור רמות מנשה שהוכר כמרחב ביוספרי על ידי מועצת אונסק"ו, ומפותח על-ידי קק"ל, המועצה האזורית מגידו וארגונים ירוקים נוספים.
  מידע נוסף
 • הפארק המטרופוליני

  הפארק המטרופוליני, המאופיין בריבוי שטחים טבעיים, ערכי נוף ייחודיים וערכי נוף ומורשת לשימור, הוא צמוד דופן לשולי העיר ובו מסלולי טיול, הליכה ורכיבה על אופניים וחניונים לשהייה בחיק הטבע. קק"ל שותפה בפיתוח פרויקט הפארק המטרופוליני של ירושלים הכולל את פארק נחל צופים, פארק עמק הארזים, פארק עמק רפאים ופארק עמק מוצא.
  מידע נוסף
 • יום הניקיון הבינלאומי - Clean Up the World

  משנת 2001 מובילה קק"ל בישראל את פרוייקט "מנקים את העולם" ביערות ובשטחים הפתוחים. בפעילות זו משתתפים עשרות תלמידים, חיילים, סטודנטים, חניכי תנועות נוער, פעילי סביבה, עובדי חברות ואזרחים.
  מידע נוסף