מדע ואקלים

צילום: אילן שחם, ארכיון הצילומים של קק"ל
 • על היחידה

  המדען הראשי בקרן קימת לישראל הוא הסמכות המדעית העליונה בכל ההיבטים המדעיים והמקצועיים שבהם עוסק הארגון, והוא אחראי להתוויית תכנון הפעילות המדעית, קביעת כיווניה וחיזוק הבסיס המקצועי עליו מושתתת פעילות קק"ל.

  המשך
 • מאמרים מאת המדען הראשי

  לפניכם מאמרים מאת המדען הראשי בקרן קימת לישראל ד"ר דורון מרקל.

  המשך
 • סמינר מעצים על עצים, אנשים ובעלי חיים

  בערב ט"ו בשבט תשפ"א, ה-27 בינואר 2021, הוזמן הציבור לסמינר מקוון בהנחיית המדען הראשי של קק"ל ד"ר דורון מרקל ובהשתתפות מומחי קרן קימת לישראל שהתייחסו לקשר בין עצים ואקלים. הסמינר זכה להצלחה רבה ולהערכת המשתתפים. לפניכם קישור לצפייה בהרצאות הסמינר.

  המשך
 • מחקרים יישומיים ביחידה

  המדען הראשי יוזם מחקרי שטח יישומיים ותומך במחקרים רבים - בכל מוסדות המחקר האקדמיים ובמו"פים האזוריים. מטרתם העיקרית של מחקרים אלה היא לגבות את פעילות קק"ל מבחינה מדעית ולאפשר ליחידות השונות בקק"ל לבצע מדיניות נתמכת מדע.

  המשך
 • ניטור אקו-הידרולוגי

  יחידת המדען הראשי בקק"ל הציבה את בתי הגידול הלחים בראש סדר העדיפויות וכפועל יוצא הוכנה תכנית לניטור ארוך טווח של בריכות חורף נבחרות בשטחי הניהול של קק"ל, אשר תבחן באופן רציף את מצבן מבחינה הידרולוגית, כימית וביולוגית, ותציע המלצות יישומיות לשיפור המצב האקולוגי. להלן מוצג דו"ח הניטור לשנת 2020, אשר התמקד בבריכות באזור הגולן והגליל המערבי.

  המשך
 • כנפי קק"ל

  קק"ל לקחה על עצמה לקדם את תחום הצפרות בישראל ולהוביל אותו. במסגרת זאת הוקמה "כנפי קק"ל" - רשת הצפרות הארצית של קק"ל, שמפתחת אתרי צפרות ברחבי הארץ והושקו כמה פרויקטים חדשניים, כמו מאגר מידע אלקטרוני על ציפורי ישראל ושידורים חיים מקיני ציפורים. את כל אלה תוכלו למצוא בפורטל הצפרות של קק"ל.

  המשך
 • המכון לחקר מדיניות קרקעית ושימושי קרקע

  המכון הישראלי למדיניות קרקעית ושימושי קרקע הוא כתובת מחקרית בישראל לבירור סוגיות קרקעיות ותכנוניות. המכון הוא מכון מחקר אקדמי, עוסק בבירור כל היבטי המדיניות הקרקעית הלאומית.

  המשך
 • ניהול נגר ושימור קרקע

  יחידת המדען הראשי יוזמת ומעורבת במס' פרויקטים בתחום ניהול הנגר ושימור הקרקע. אחד הפרויקטים הינו תכנון תומך שימור נגר וקרקע, לדרך נוף היורדת מהישוב הררית אל בקעת בית נטופה (בגבולות יער אחים).

  המשך