מאמרים מאת צוות המדען הראשי

לא מדע בדיוני: מה הקשר בין להקות עגורים באגמון החולה לקרני לייזר? (יוני 2022). מאת: ירון צ'רקה, צפר קק"ל

מי ש״קק״ל״ מתקשרת לו עם קופסת תרומות כחולה מפח, שבשנות השישים נמצאה בכל בית, כדאי שיחליף דיסקט: בפתח המאה ה-21, קק״ל היא ארגון שמשתמש בחזית הטכנולוגיה כדי לשמור על כל מה שירוק, כחול וחום. המקרה של העגורים הנודדים ואגמון החולה הוא דוגמה מאלפת לכך.

מאגרי מים בישראל: ליהנות מכל טיפה (נובמבר 2020) - מאת המדען הראשי של קק"ל ד"ר דורון מרקל ומנהל אגף הנדסה בקק"ל יוסי שרייבר

המאמר מציג את סיפורם של מאגרי המים שקק"ל הקימה בישראל, המאפשרים לאגום מי שיטפונות, להשיב מי קולחים מטופלים להשקיה חקלאית ולקיים חקלאות בת קיימא תוך התמודדות עם משבר המים שהולך ומחמיר.

פיתוח חיסון לנגיף הקורונה COVID-19 במכון מיגל בקרית שמונה והקשר לקק"ל (יוני 2020) - מאת: ד"ר דורון מרקל, המדען הראשי, קק"ל

המאמר מציג את מכון מחקר מיגל בקרית שמונה ואת החיסון לנגיף הקורונה שמפתחים בו. כמו כן מוצג במאמר הקשר של קק"ל למיגל ואת הדרך שבה קק"ל מסייעת למיגל לקדם את פיתוח החיסון.

חשיבות העצים והיערות בעולם ובישראל ככלי להתמודדות עם משבר האקלים (ינואר 2020) - מאת: ד"ר דורון מרקל, המדען הראשי, קק"ל

עצים ויערות יכולים להאט, לסייע ולמלא תפקיד חשוב במאבק לעצירת משבר האקלים. המאמר עוסק בהיותה של פעילות הפוטוסינתזה (הטמעה) של העצים והיערות הכלי היעיל ביותר (ובישראל כמעט הכלי היחיד) לקליטה וקיבוע של CO2.