ראש ממשלת סווזילנד נטע עץ זית בחורשת האומות

ראש הממשלה ד"ר ברנבס סיבוסיסו דלמיני: "ישראל היא ידידה טובה של ארצנו, ואנחנו פועלים בשיתוף פעולה בתחומים רבים.

חורשת האומות שלמרגלות יד ושם בירושלים מסמלת שלום בין העמים והזדהות עם מדינת ישראל ועם העם היהודי. ראשי מדינות מרחבי העולם נוטעים בה עץ זית במהלך ביקורם בישראל, ומלך סווזילנד היה המנהיג ה-89 שהשתתף בנטיעה.

"נטיעת עץ זית מסמלת את השלום, ואנחנו אכן שואפים לשמור על קשרי שלום ויחסים טובים עם כל ארצות העולם", ציין ראש הממשלה דלמיני.

מימין: סגן יו"ר קק"ל מתיתיהו ספרבר, ראש ממשלת סווזילאנד דלמיני
מימין: סגן יו"ר קק"ל מתיתיהו ספרבר, ראש ממשלת סווזילאנד דלמיני
ומנהלת מחלקת שיתופי פעולה יחסים בינלאומיים וכנסים בקק"ל קארין בולטון-לאור בנטיעת העץ.
צילום: יואב דביר

ממלכת סווזילנד ממוקמת בחלקה הדרומי של יבשת אפריקה וגובלת בדרום אפריקה בצפון, בדרום ובמערב ובמוזמביק במזרח. האוכלוסייה מונה כ-1.2 מיליון נפש, ומרבית התושבים חיים בכפרים.

סגן יו"ר קק"ל מתיתיהו ספרבר אמר בטקס הנטיעה כי "משלחות רבות נוטעות עצים בחורשת האומות, אבל היום הזה בהחלט מיוחד. העץ שאנו נוטעים מסמל את הידידות בינינו בעבר, בהווה ובעתיד. נמשיך לפעול לחיזוק הקשרים בין העמים והמדינות שלנו".

את הטקס הנחתה מנהלת מחלקת שיתופי פעולה יחסים בינלאומיים וכנסים בקק"ל קארין בולטון-לאור, שסיפרה לאורחים על פעילות קק"ל מאז היווסדה לפני 115 שנה למען פיתוח הארץ, והזכירה את התכניות לפיתוח החקלאות שקק"ל מפעילה במספר מדינות אפריקאיות. לדבריה, "קק"ל מחויבת ליצירת עתיד טוב יותר. אני מקווה שסווזילנד תהיה ידידתנו החדשה".

שגריר סווזילנד בישראל פרומיס מסיבלי ושגריר ישראל בסווזילנד ארתור לנק קראו את תפילת הנוטעים. "אני שמח שתפילתך לגשם נענתה באופן מיידי", אמר בחיוך השגריר לנק לעמיתו השגריר מסיבלי, בעוד הגשם השוטף משקה את עצי החורשה.

הענקת תעודת הוקרה לראש הממשלה האורח.  צילום: יואב דביר
הענקת תעודת הוקרה לראש הממשלה האורח. צילום: יואב דביר

לאחר הברכות והתפילות הגיע רגע נטיעת עץ הזית. "אנו מקווים שהביקור כאן ונטיעת העץ יבטיחו את המשך הידידות, השותפות והתמיכה ההדדית בינינו", סיכם ראש הממשלה האורח דלמיני.
המשל

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל