סמינר מנהיגות ראשון מסוגו לנוער חרדי מהדרום

המחלקה לתכניות בפריפריה של אגף החינוך בקק"ל הוציאה בשבוע שעבר עשרות בני נוער חרדים מבאר שבע, ירוחם ודימונה לסמינר מנהיגות בדרום

יותר מ-70 בני נוער חרדים יצאו בשבוע שעבר לסיור מנהיגות בן שלושה ימים ברחבי הדרום. מטרת הסיור, שאורגן בשיתוף פעולה של מחלקת החינוך של קק"ל עם מועצת ירוחם, היתה לחשוף בפני בני הנוער החרדים את האזור שבו הם חיים, תוך עיסוק בזהות יהודית וישראלית וחינוך למנהיגות בקרב הקהילה.

זו הפעם הראשונה שקק"ל מקיימת פעילות העוסקת במנהיגות לנוער חרדי, מה עשוי להוות פתח לשיתופי פעולה נוספים בעתיד.

משתתפי סמינר המנהיגות בפעילות.
משתתפי סמינר המנהיגות בפעילות.
צילום: מערך ההסברה של קק"ל

במהלך הסמינר סיירו בני הנוער במדבר יהודה ויער יתיר. בקק"ל ארגנו לנערים טיול אופניים בשביל החלמוניות, סדנאות ODT(Outdoor Education Training), וסיורים בסוסיא העתיקה. את הלילות העבירו בני הנוער במרכז השדה של קק"ל ביער יתיר, שם התנדבו בעבודה תורמת של גיזום וניקוש עשבים ביער. מדי ערב התקיימו מפגשי שירה יהודית והפעלות מוזיקליות.

רכז מעוף במרחב דרום של קק"ל רועי מרסיאנו, שיזם את האירוע, סיפר על חשיבות הסמינר ועל התחושות בקק"ל: "בהתחלה היה נראה שיש הרבה מחסומים שנצטרך לעבור, בעיקר בכל הקשור להגבלות, כשרויות ותפיסת העולם החרדית. אך לבסוף ניתן להכתיר את הטיול ואת הסמינר כהצלחה אדירה, הן מבחינתנו הן מבחינת בני הנוער.

אני מאמין שמאמציה האדירים של קק"ל ושיתוף הפעולה וההירתמות המלאה של מועצת ירוחם שול בני הנוער הביאו ליצירת אירוע ייחודי שיהווה נקודת פתיחה מוצלחת לאירועים דומים נוספים בעתיד. כל העיניים באגף החינוך בקק"ל היו נשואות לסמינר הזה ואני שמח שהצלחנו להוציא לפועל את סמינר המנהיגות החרדי הראשון".

בני הנוער ברכיבת אופניים בשטח.
בני הנוער ברכיבת אופניים בשטח.
צילום: מערך ההסברה של קק"ל

לדברי סגן ראש מועצת ירוחם ורב המועצה אריה אברהם, "את שיתוף הפעולה עם קק"ל התחלנו לאחר שפגשתי את רועי וראיתי את הרצינות והרצון העז של קק"ל לקדם טיולים ופעילויות לקהילה החרדית בירוחם, למרות כל הקשיים שיכולים לעלות.

החלטנו ליזום יחד פעילות עבורה הצעירים, ולשמחתי נרשמו עשרות רבות שרצו לקחת בה חלק. בני הנוער יצאו מגדרם, נהנו ושיבחו את כל הפעילות וכמובן את קק"ל ומדריכיה. ירוחם, להערכתי, לא ראתה דבר כזה מאז שהיא קמה. אני אישית שמח שהכרנו את רועי ואנשי קק"ל ואנו מקווים ומצפים להמשך שיתוף פעולה פורה עם קק"ל בעתיד".

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל