בית קק"ל למצוינות הראשון בדרום והשני בישראל יוקם בקרית מלאכי

הבית החדש יהווה בית חברתי ומוקד להעשרה לימודית ולהעצמה של בני הנוער והקהילה בעיר.

בישיבה שהתקיימה ביום חמישי ה-15 בנובמבר 2018 דנו נציגי קק"ל ועיריית קרית מלאכי בהקמת בית קק"ל בעיר. בישיבה נכחו יו"ר קק"ל דניאל עטר וראש העירייה אליהו זוהר. האחראי על הקמת בתי קק"ל למצוינות בקק"ל אבי מוסן הסביר לנוכחים על תהליך ההקמה ופרט את תכנית העבודה השנתית.

מוסן ציין כי המטרה היא לפתוח את בית קק"ל למצוינות בעיר כבר בספטמבר 2019, עם פתיחת שנת הלימודים הקרובה. בית קק"ל למצוינות בקרית מלאכי הינו הבית הראשון שמוקם בדרום והשני שיוקם בארץ. הבית מוקם במסגרת תכניתה של קק"ל לתמוך בחינוך הבלתי פורמאלי בישראל.

מטרתם של בתי קק"ל למצוינות היא שבני נוער בכיתות י'-י"ב יגיעו לפעילויות בשעות אחר הצהריים ויקבלו סיוע בלימודים והכנה למבחני הבגרות במגוון מקצועות. בית קק"ל למצוינות נועד להעשיר ולהעניק לבני הנוער מסגרת חינוכית ייחודית, לתרום לחיזוקם, ולעודד אותם להצטיינות בלימודים, הצטיינות חברתית ושירות צבאי משמעותי.

הדמיה של בית קק"ל שיוקם בקרית מלאכי.  באדיבות רועי יצחקי אדריכלים בע"מ
הדמיה של בית קק"ל שיוקם בקרית מלאכי. באדיבות רועי יצחקי אדריכלים בע"מ

יו"ר קק"ל דניאל עטר אמר למשתתפי הישיבה כי "קק"ל עוסקת בפיתוח ובהרחבה של פרויקטים בתחום החינוך הבלתי פורמאלי בפריפריה החברתית והגיאוגרפית במטרה לצמצם את הפערים, ולאפשר לכל ילד, בכל מקום, הזדמנות שווה. קק"ל תמשיך להקים ולהפעיל בתי קק"ל נוספים בעוד ערים. בית קק"ל למצוינות שעתיד לקום בקריית מלאכי ישמש כבית חברתי שנועד להעניק כישורים לבני הנוער והזדמנות לממש את הפוטנציאל הגלום בהם".

לדברי האחראי על בתי קק"ל בקק"ל אבי מוסן, "בישיבה עם ראש העירייה אליהו וגורמי החינוך בעירייה הצגנו את תכנית העבודה עד לפתיחת בית קק"ל, כשהמטרה היא לסכם את כל הפרטים עד ינואר 2019, ובפברואר להתחיל בבנייה לקראת ההשקה בתחילת שנת הלימודים הקרובה בספטמבר 2019. הבית מתוכנן לקום ליד הפארק המרכזי בעיר, והוא יהווה מרכז לכל בני הנוער בעיר.

בית קק"ל הראשון נפתח בנצרת עלית לפני כשנה. מדהים לראות את קפיצת הדרך שעברו בני הנוער שמגיעים לפעילויות בבית. הם משפרים ציונים, מצטיינים בלימודיהם, מחוברים יותר לקהילה ולחברה, ומבינים את חשיבות המעורבות החברתית".

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל