מחזקים את החינוך בפריפריה: קק"ל תחנוך בניין פנימייה חדש במכינה הקדם-צבאית קשת יהודה

קרן קימת לישראל תחנוך מבנה חדש למגורי חניכי מכינת קשת יהודה ברמת הגולן, שיגדיל את מספר החניכים בה ביותר מ-60. המיזם הוא חלק משיתוף פעולה עם מועצת המכינות הקדם- צבאיות שנועד לחזק את החינוך הבלתי פורמלי בפריפריה החברתית-גיאוגרפית.

קרן קימת לישראל תחנוך ב-15 בפברואר בניין פנימייה חדש במכינה הקדם-צבאית קשת יהודה שביישוב קשת ברמת הגולן. המיזם כלל בניית מבנה חדש למגורי חניכי המכינה, בשטח כולל של 709 מ"ר וכלל עבודות הפיתוח סביב המבנה. המבנה החדש יגדיל את מספר המיטות במכינה ויאפשר לעשרות צעירים נוספים להשתתף מדי שנה במכינה, בתוכנית המחזקת את ערכי אהבת הארץ בפריפריה החברתית-גיאוגרפית.

חטיבת החינוך של קק"ל מקיימת פעילות חינוכית ענפה עם מועצת וחניכי המכינות הקדם-צבאיות ברחבי הארץ. שיתוף הפעולה נועד לחנך לאהבת ישראל ואהבת הארץ ולחבר את קהל המחנכים והמתחנכים לזהות היהודית, להיסטוריה, למורשת, לטבע ולסביבה ולערכים של השמירה על כל אלה בדרכים חווייתיות, מעשירות ומהנות.

השותפות בין קק"ל ומועצת המכינות מביאה לפיתוח תוכניות חינוכיות ייחודיות בארץ ולחניכים מהתפוצות, במסגרות החינוך הבלתי פורמלי במכינות. מועצת המכינות הקדם-צבאיות הציוניות-ישראליות הינה הארגון המייצג של 58 המכינות הקדם-צבאיות והמפעיל את המיזם החינוכי המשותף שלהן.

פעילות המכינות גדלה ומתרחבת ביתר שאת בשנים האחרונות. בין היתר, מחזקת מועצת המכינות יחד עם קק"ל את הפעילות בפריפריה החברתית-גיאוגרפית. יחד עם תנועת בוגרי המכינות, "בארצנו", בוגרי המכינות פועלים כקבוצות צעירים מגשימות חלוציות בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. הבסיס הרעיוני לפעילות המשותפת בין הצדדים הוא המחויבות לערכי הציונות, היהדות ואהבת הארץ, מתוך חזון אחד של אורח חיים מקיים בחברה הישראלית, המקדם מעורבות חברתית ואזרחות פעילה.

המבנה החדש יגדיל את מספר המיטות מ-44 ל-107, מה שיאפשר להגדיל בצורה משמעותית את מספר החניכים במכינת קשת יהודה ובכך גם להגדיל את הפעילות החברתית של המכינה באזור.
ירון אוחיון, ראש חטיבת מפ״ק בקק״ל: "אני נרגש לחנוך את בניין הפנימייה הראשון מתוך תכנית ארוכה של יוזמות שקק"ל מובילה בתחום החינוך. הביקוש הרב לפנימיות קדם-צבאיות ברחבי הארץ מוכיח כיצד דור העתיד שלנו צמא ללמוד על הארץ, הזהות היהודית, ההיסטוריה והמורשת. קק"ל תמשיך בפעילותה החינוכית והחברתית במטרה להצמיח את בני הנוער והקהילה ביישובי הפריפריה למימוש הפוטנציאל הטמון בהם ולחיזוק תחושת המסוגלות והשייכות".

דני זמיר, מנכ"ל מועצת המכינות הקדם-צבאיות: "אני רוצה להודות לקק"ל שבפעם הראשונה בהיסטוריה של המכינות הקדם-צבאיות, גוף ציבורי נרתם באופן מלא לטובת בינוי והרחבת המכינות הקדם-צבאיות. הפרויקט הזה הוא חלק משיתוף פעולה אסטרטגי בין מועצת המכינות לבין קק"ל, ובינוי מכינת קשת הוא חלק מפרויקט בינוי 14 מכינות קדם צבאיות בצפון. בעתיד קק"ל יסייעו לבינוי מכינות בשאר האזורים בארץ. הפעילות המשותפת הזו תאפשר לצרף מאות ואלפי חניכים מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית אל המכינות".