מגלים את יער בן שמן עם קק"ל

מגלים את יער בן שמן עם קק"ל: בואו לקחת חלק באתגר ניווט לכל המשפחה בעקבות מוקדי פריחה מרהיבים.

קרן קימת לישראל, "מעגלים" ועמותת תיירות חבל מודיעין מציעים במיוחד בשבילכם את 'אתגר בשביל הפרחים' – פעילות ניווט לכל המשפחה בין מוקדי פריחה ועניין ברחבי הריאה הירוקה של מרכז הארץ.

אתגר הניווט יערך ביום שישי, 4 במרץ 2022, בין השעות 10:00-15:00.

לאה פדידה, מנהלת קשרי ציבור בקק"ל: "בעונה זו יער בן שמן עומד בשיא יופיו ואנו מזמינים אתכם להגיע וליהנות יחד איתנו ממרבדי הפריחה שמנקדים את היער בוורוד, אדום וירוק. ביער, מחכה לציבור הרחב הפנינג ענק עם אפליקציה ייחודית לניווט בשבילי הפרחים. מחכים לראותכם!".
ביום שישי 4 במרץ בין השעות 10:00-15:00 יחכו למטיילים בשביל הפרחים ביער בן שמן, שבע תחנות פעילות שונות מלאות הפתעות ועניין בין מרבדי פריחה של רקפות וכלניות. המשתתפים מוזמנים לנווט בין מוקדי העניין ברכבים הפרטיים, בעזרת משחק באפליקציה הסלולרית 'חוויַער' ומפה מודפסת. בין ההפתעות שיחכו לבאים: מדריכי קק"ל להסבר על נקודות העניין, שחקנים מחופשים, יצירה מהטבע, נגני מוזיקה בכלים עתיקים, אתגר קפוארה עם מדריכי החוגים של חבל מודיעין ובעיקר - מרבדי פריחה מעוררי השראה ויופי.

צילום: מלכה ברקאי, ארכיון הצילומים של קק"לצילום: מלכה ברקאי, ארכיון הצילומים של קק"ל

יער בן שמן, בו שהחל מפעל הייעור הגדול ביותר של קק"ל במדינת ישראל, משתרע כיום על פני כ-20 אלף דונם, ומשמש ריאה ירוקה לכל אזור גוש דן. גוש יערות בן שמן, אחד מגושי היערות הגדולים במדינה, מורכב ברובו מעצי אורן צפופים. בשנים האחרונות נוטעים בו יערני קק"ל גם עצי בוסתן, עצים רחבי עלים ועצי חורש ארץ ישראלי, כמו אלונים, אלות, זיתים, קטלבים, רימונים ועוד. בין עצי היער פזורים אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, חניוני פנאי ונופש שהקימה קק"ל, יצירות אומנות קסומות ופינות חמד מסקרנות.

שביל הפרחים ייקח אתכם דרך חלק מאתרי הנופש והעניין שפזורים ביער ויגלה לכם את סודות היער ואת סודות הפרחים שמלבלבים בו בימים אלה ממש. 'חוויַער בשביל הפרחים' הוא משחק רכוב אשר במהלכו תתבקשו לבצע משימות, לפתור חידות, לצפות בסרטונים ולענות על שאלות, וגם תפגשו הפתעות מיוחדות שמחכות עבורכם ביער. אתם תתבקשו לנסוע מנקודה לנקודה על פי המפה המצורפת ודרך שבילי היער המשולטים כדי לא להחמיץ את הרקפות, הכלניות ושלל הנופים המרהיבים של יער בן שמן בעונה זו.

המשחק מתנהל בחוליות של 2–4 שחקנים או כקבוצה משפחתית: כל חוליה בוחרת נציג, שיש לו טלפון נייד עם סוללה מלאה, סאונד פועל, אפשרות גלישה ברשת ומקום בגלריית התמונות. ההשתתפות במשחק מתבצעת בנסיעה ברכב ברחבי היער.

הפעילות לקהל הרחב – ללא תשלום וללא רישום
להשתתפות בשביל הפרחים – מגלים את יער בן שמן:
יש להגיע ברכב בין השעות 10:00-13:30 לנקודת המפגש: חניון הקהילות (פארק מקסיקו) יער בן שמן Waze: חניון הקהילות, יער הרצל
פרטים נוספים: ב"קו ליער" בטלפון: 1-800-350-550, או באתר האינטרנט סל קק"ל