משלחות מחנכים מאוסטרליה, דרום אפריקה וצפון אמריקה השתתפו בסמינר קק"ל, במסע משנה-חיים ברחבי ישראל

קק"ל אירחה למעלה מ-60 מנהלי בתי ספר ומורים מדרום אמריקה ואוסטרליה, שהשתתפו בסמינר החינוכי של הארגון העוסק בישראל, יהדות, ציונות ונושאים סביבתיים. לראשונה השתתפה גם קבוצה נוספת של למעלה מ-50 מחנכים חרדים, רובם מארה"ב, בסמינר החינוכי.

במהלך שהותם בישראל, המורים למדו על הקשר שבין המאבק במשבר האקלים לציונות, כמו גם על מפעל המים הישראלי והקשר שלו לקק"ל, במטרה לקרב את המחנכים לישראל באופן כללי, ולפעילות הציונית של קק"ל במיוחד.

המשלחת האוסטרלית כללה מורים רבים מבתי ספר יהודים שמעולם לא ביקרו בישראל היות ואינם יהודים. לאחר הביקור בישראל, המורים למדו על הארץ ועל מפעליה של קק"ל בתחומי הייעור, המאבק במשבר האקלים, שיקום נחלים ועוד. לאחר תום הסמינר, המורים יחזרו לבתי הספר שלהם עם גישה חדשה בנוגע ליהדות, ציונות וישראל, ויש לקוות שיהפכו לשגרירים של קק"ל והמדינה – מה שישפיע על הילדים שילמדו אודות יהדות, קק"ל ונושאים סביבתיים. גם למורים שביקרו קודם לכן בישראל הזמן להכיר צדדים שלא הכירו קודם במדינה דרך הסמינר של קק"ל.

במשלחת הדרום-אפריקאית, מטרתה של קק"ל וצוות הניהול של בית הספר היתה לשנות את נקודת המבט והגישה של המורים כלפי ישראל. לדברי עובדי קק"ל, בסופה של השיחה עם משתתפי הסמינר מדרום אפריקה, המשתתפים סיפרו בהתרגשות כיצד הסמינר שינה לחלוטין דעות שגויות שהיו להם על ישראל, ועד כמה הם למדו ונהנו מהסיור.

במשלחת החרדית השתתפו כ-60 מורים ומנהלי בתי ספר, והם השתתפו בסיורים לימודיים וסמינרים שונים הקשורים לפעילות הציונית של קק"ל במאה ועשרים שנות קיומה.

שלמה בן חיים, ראש המחלקה לחינוך בתפוצות באגף חינוך וקהילה של קק"ל: "אנו מעוניינים להכשיר מורים ומנהלי בית ספר לעבודה משותפת עם קק"ל ולשימוש בתוכן החינוכי של אגף חינוך וקהילה. בירושלים, אנו מתכוונים לחזק את זהותם הציונית של המורים בתפוצות ולחזק את הקשר עם תלמידים ואת ההיכרות שלהם עם ישראל.