תוכנית השאפתנות האקלימית של השלטון המקומי בישראל יוצאת לדרך

בוועידת השלטון המקומי בישראל שנערכה ביום א', אגף אקלים וקיימות בקק"ל, בשיתוף פורום האקלים הישראלי ואקלימא, חשפו את תוכנית השאפתנות האקלימית והחוסן הסביבתי של השלטון המקומי בישראל.

התוכנית, אשר מושקת השנה לראשונה על ידי נשיא המדינה, מיועדת לבניית חוסן קהילתי-סביבתי ברשויות המקומיות. במסגרת התוכנית תגובש נבחרת מגוונת ואיכותית של 10 ראשי רשויות, שיובילו מהלך מדיניות שאפתני לחיזוק חוסנה הסביבתי-אקלימי של הרשות, ולהשגת מטרות כבר בקדנציה הנוכחית.

המושב המקצועי משך משתתפים רבים מהשלטון המקומי. רק לאחרונה הוקם בקק״ל אגף אקלים וקיימות שהוא אגף חדש שמרחיב ומעמיק את פעילות קק"ל בתחום, מפתח עולמות תוכן חדשים עבור הארגון ואף פועל מחוץ לגבולות היער. האגף פועל לייצר סינרגיה בין ההתיישבות והפיתוח לבין טיפוח היער והשטחים הפתוחים והחקלאיים, ולהוביל את הפיכתה של קרן קימת לקרן מקיימת.

אסף קרואני, מנהל אגף אקלים וקיימות בקק"ל: ״אני גאה להשיק, יחד עם פורום האקלים של הנשיא, אקלימא ושותפים נוספים, את תוכנית השאפתנות האקלימית של השלטון המקומי בישראל, תוכנית בקנה מידה לאומי לקידום היערכות ישראל לשינוי האקלים. אני מאמין שהשלטון המקומי הוא הגורם המשמעותי ביותר בהיערכות ישראל לשינוי האקלים ושהמפתח לקידום הפעילות בתחום עובר דרך ראש רשות שמגויס לעניין, מאמין בו ורוצה לדחוף אותו קדימה ולשפר את איכות החיים והסביבה של התושבים בשטח הרשות שלו. חשוב להבין שכל פעולה שתורמת להיערכות לשינוי אקלים יכולה בו זמנית גם לשמור על היער והשטחים הפתוחים וגם לתרום לאיכות החיים של כלל תושבי ישראל כאן ועכשיו, וזו הסיבה שקרן קיימת לישראל נכנסת גם למגרש הזה ומסייעת לרשויות המקומיות לפעול למען היערכות ישראל לשינוי האקלים.

תמונה: באדיבות קק"לתמונה: באדיבות קק"ל