על הכנס

אחת לשנתיים נפגשים ראשי קק"ל מכל העולם לכנס של דיונים, סיורים מקצועיים וחשיבה משותפת על מדיניות הארגון. השנה נערך כנס נשיאי קק"ל בירושלים, בהשתתפות כמאה וחמישים נציגים מעשרים וחמש מדינות, שהגיעו לשלושה ימי דיונים, הרצאות, מושבים מקצועיים וסיורים.
ביום הראשון של הכנס התקיימו בירושלים דיונים ומושב מליאה במעמד יו"ר קק"ל דניאל עטר. במושב שעסק בעדכון על פעילות קק"ל הוצגו היחסים עם ממשלת ישראל, חוק המיסוי החדש הנוגע לקק"ל ומשמעות הפיכת הארגון לחברה לתועלת הציבור.

מושב הפתיחה החגיגי בהשתתפות יו"ר קק"ל דניאל עסק בחזון קק"ל תוך התבוננות אל העבר ובניית העתיד.

היום הסתיים בקונצרט "תווים של תקווה" בבנייני האומה בירושלים, בו בוצעו לראשונה יצירות מוסיקליות מאת מלחינים יהודים שנספו בשואה. הקונצרט המרגש התקיים בשיתוף עם JNF אנגליה בנוכחות שר הביטחון אביגדור ליברמן.

ביום השני של הכנס סיירו המשתתפים במרכז החינוכי של קק"ל בנס הרים בלוויית סגן יו"ר קק"ל שלמה דרעי, ובעין קובי שבפארק בגין.
 
לאחר הסיור הצטרפו האורחים למסע ה-70 שנה למדינת ישראל. הם נפגשו עם חניכי המכינות הקדם צבאיות וחוגי הסיור של קק"ל והתלווק אליהם למקטע האחרון של הצעדה לגן סאקר.


היום הסתיים במפגש ברחבת המוסדות הלאומיים, שם הופיעו תחת כיפת השמיים אמנים ישראלים והתקיים מציג וידאו מרהיב לכבוד שנת ה-70 למדינה על בניין המוסדות הלאומיים. את ברכת ראשי קק"ל מרחבי העולם הביאה נציגת הוועדה הבינלאומית, נשיאת קק"ל מקסיקו פטריסיה סאטיל.

היום השלישי של הכנס הוקדש לדיונים בנושא חיזוק התיישבות בפריפריה, BDS ואנטישמיות וחינוך יהודי ציוני. כמו כן הוצגו ונדונו פרויקטים מרכזיים שקק"ל עוסקת בהם. היום והכנס הגיעו לסיומם בדיון וסיכום בהנחיית מנהלת מחלקת קשרים בינלאומיים בקק"ל קארין בולטון.
יור קקל דניאל עטר (במרכז) וראשי קקל עם הצועדים במסע ה-70. צילום: יוסי זליגר, ארכיון הצילומים של קקל
יו"ר קק"ל דניאל עטר (במרכז) וראשי קק"ל עם הצועדים ב"מסע ה-70". צילום: יוסי זליגר, ארכיון הצילומים של קק"ל