הקרן ע"ש ד"ר הרמן נפתלי צבי מרקס ופאולה (פנינה) מרקס

על הקרן

לאורך כל חייהם במינכן שבגרמניה עקבו גב' פאולה וד"ר הרמן מרקס ז"ל הם עקבו אחר הקשיים שעוברים אמנים ואנשים עם מוגבלויות בישראל. במותם ציוו להקים קרן לתמיכה במטרות תרבותיות וחברתיות בישראל, והפקידו את ניהול הקרן בידי קק"ל.

הקריטריונים לקבלת המלגות והמענקים ייקבעו בתחילת כל שנה באסיפה השנתית של הוועד המנהל של הקרן.

ב-29 בנובמבר 2020 התקיים טקס חגיגי בו נחנך חדר מוסיקה שנבנה בבית הספר אורט ביאליק בסיוע הקרן. החדר מיועד ללהקת קולות אורט המורכבת מתלמידי הכיתות התקשורתיות. הטקס היה במעמד ראש עיריית קיריית ביאליק אלי דוקורסקי ונציגת המשפחה אביגיל ארנהיים.

הקרן ע"ש פאולה והרמן מרקס ז"ל מנוהלת על ידי קרן קימת לישראל ומטרתה לתמוך במטרות חברתיות ותרבותיות בישראל. על פי החלטת הוועד המנהל של הקרן, יחולק סך של עד 500,000 ש"ח לטובת מימון פרויקטים להקלה על בדידות של צעירים ומבוגרים עיוורים, מענקים לאומנים עיוורים וחלוקת מלגות לסטודנטים עיוורים למימון מקריאים.

ראש עיריית קיריית ביאליק אלי דוקורסקי (משמאל) ונציגת משפחת מרקס מסירים את שלט ההוקרה בטקס חנוכת חדר המוסיקה.   צילום: ענת חרמוני, ארכיון הצילומים של קקל
ראש עיריית קיריית ביאליק אלי דוקורסקי (משמאל) ונציגת משפחת מרקס מסירים את שלט ההוקרה בטקס חנוכת חדר המוסיקה. צילום: ענת חרמוני, ארכיון הצילומים של קק"ל