יום הניקיון הבינלאומי 2015

למרות המצב הביטחוני המתוח ששרר בארץ בתקופה זאת ותחת אבטחה מוגברת יצאו כ-170 אלף תלמידי בתי ספר, חיילים, סטודנטים, חניכי תנועות נוער ותושבים מכל המגזרים לקחת חלק במבצעי הניקיון השונים שהתקיימו בלמעלה מ-200 רשויות מקומיות ואזוריות, ביערות, בפארקים ובשטחים הפתוחים ברחבי המדינה.

בטקס המרכזי שהתקיים בעיר מעלות-תרשיחא השתתפו יו"ר קק"ל אפי שטנצלר, ראש עיריית מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט וכ-1,200 תלמידים מבתי הספר בעיר.

יו"ר קק"ל אפי שטנצלר: "החשיבות של יום הניקיון מבחינת קק"ל היא לא רק לניקיון, אלא הרבה יותר מכך. המטרה שלנו היא בעיקרה חינוכית, לשמור על הטבע נקי, לעורר את המודעות הציבורית לשמירה על הסביבה ולתמוך ולהודות לשומרים על הסביבה וניקיונה, מתוך הבנה שאדם שמכבד יותר את הסביבה, מכבד בכלל גם את הזולת, את החברה ותורם בכך לחברה צודקת יותר מתחשבת יותר וטובה יותר".

סיכום אירועי יום הניקיון
בדרום נאספו כ-190 טון אשפה. בחיפה ניקו מאות מתלמידי בית הספר הריאלי יחד עם עשרות ניצולי שואה את שכונת קסל, שבה מתגוררים ניצולי השואה. בשוהם ניקו עשרות תלמידי בית הספר את היער הקהילתי בעיר. הטקס המרכזי בדרום התקיים ביישוב הבדואי אבו קרינאת. סיכום אירועי היום ברחבי הארץ.
המשך...

סקר עמדות הציבור ביחס לניקיון בפארקים וביערות
לקראת יום הניקיון ערכו קק"ל ומכון גיאוקרטוגרפיה סקר הבוחן את עמדות הציבור ביחס לניקיון בפארקים וביערות. מהסקר עולה כי הציבור בישראל אוהב לבקר בפארקים וביערות ולטייל בהם ולרוב גם מקפיד גם על איסוף האשפה.
המשך...