הגן של שימי בפארק אופקים

  • מיקום: פארק אופקים
  • אופי הפרויקט: חניון לפיקניק בשטח פארק אופקים
  • מטרת הפרויקט: הנצחת שימי רוימי ז"ל, בן העיר אופקים, שנרצח בפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב
  • שנת הקמה: 2016

שטח הנטיעות בגן שימי. צילום: אדי ישראלשטח הנטיעות בגן שימי. צילום: אדי ישראל

ב-27 בינואר 2016 נחנך בפארק אופקים "הגן של שימי", לזכרו של שמעון (שימי) רוימי ז"ל, שנרצח בפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב ב-1 בינואר 2016. במהלך הטקס נשתלו 31 עצים, לציון יום ההולדת ה-31 של רוימי, שחל באותו יום. בנטיעת העצים ביקשו מוקירי זכרו של שימי רוימי להנציח את אהבת החיים והאדם שלו, את האופטימיות שאפיינה אותו ואת דמות המנהיג שהיווה עבור חבריו ושותפיו לעבודה, בסמל של המשכיות וחיים. על אבן ההוקרה לשימי נכתבה הסיסמה הלטינית Carpe Diem - נצל את היום, חיה את הרגע.

שימי רוימי נולד וגדל באופקים. בעת מותו עבד בתפקיד ניהולי במוקד חברת הוט בבאר שבע והיה חבר בהסתדרות העובדים הלאומית, שנציגיה הם שפנו לקק"ל במטרה לאתר פרויקט מתאים להנצחתו. בהמלצת אנשי קק"ל נבחר חניון פיקניק בפארק אופקים, שחודש ושופץ על ידי מרחב דרום של קק"ל.

נציגת קק"ל לאה פדידה אמרה בטקס: "פרויקט זה מבטא את אופי החיים שלנו כאן. המציאות מכתיבה ומחייבת אותנו להגיב באופן מידיי לאירועים שקורים. פעלנו במהירות על מנת שפחות מחודש לאחר הרצח, נחנוך גן לזכר שימי במקום שבו הוא גדל, צמח והתחנך, ולסגור מעגל".

פארק אופקים, המשתרע על פני כ-500 דונם, ממוקם ממזרח לאופקים, כ-20 ק"מ מצפון-מערב לבאר שבע. הפארק מציע לתושבים ולמבקרים אזור נופש רחב ידיים ונגיש, מדשאות, משחקים, שבילי אופניים והליכה, מים לשתייה ושירותים. קק"ל החלה לטעת את יער אופקים ב-1978, וממשיכה לפתח אותו היום, בסיוע ידידיה ברחבי העולם.