מרכז מידע לגליל המערבי

  • מיקום: בעיר העתיקה של עכו
  • אופי הפרויקט: בניין משופץ שבתוכו מוצגים למבקרים אטרקציות תיירותיות מהאזור ויצרנים מקומיים
  • מטרת הפרויקט: לקדם את התיירות בגליל המערבי
  • שנת הקמה: 2016

השדרה הראשית במרכז החדש. צילום: תניה זיסקינדהשדרה הראשית במרכז החדש. צילום: תניה זיסקינד

ב-8 במרץ 2016 נחנך בעיר העתיקה של עכו מרכז המידע החדש לגליל המערבי, שהוקם בתרומת קק"ל ארה"ב. המרכז החדש שוכן בבניין ישן ויפיפה בעיר העתיקה של עכו, ששופץ בטוב טעם.

קק"ל בנתה את המרכז החדש בשיתוף עם עמותת "זמן גליל מערבי", קבוצה של יזמי תיירות ועסקים קטנים, המקדמת מודעות ליקבי הבוטיק, מבשלות השיכר, המסעדות ועוד, בנוסף להכרת הרב-תרבותיות, המסורות ההיסטוריות והמסלולים המרתקים של האזור. מטרת המרכז החדש לחשוף את האתרים המיוחדים בגליל המערבי בפני התיירים, ולעודד אותם להישאר באזור כמה שיותר זמן.

הפוטנציאל האדיר של הגליל ידוע לכל, אך האזור עדיין מתמודד עם קשיים כלכליים וחברתיים. כדי לתת מענה לאתגרים האלה, פתחה קק"ל ארה"ב, בהובלת המנכ"ל ראסל רובינסון, ביוזמה שנקראת "Go North", שמטרתה למשוך 300 אלף תושבים חדשים לגליל, לחזק את החיים הכלכליים והחברתיים באזור, ולהביא לירידה בצפיפות האוכלוסין במרכז הארץ. התיירות היא מנוע צמיחה לפיתוח אזורי, תעסוקה ואכלוס. התכנית שמה לה למטרה לקדם את התיירות באזור דרך העצמת חוויית הביקור בגליל המערבי, וכך ליצור הזדמנויות כלכליות חדשות.

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, שדיבר בטקס חנוכת המרכז, אמר כי עכו היא בירת התיירות של הגליל המערבי, עם למעלה ממיליון איש המבקרים בה מדי שנה. המרכז החדש צפוי להעלות את כמות המבקרים בעיר בעתיד הקרוב. "אני רוצה להודות לקק"ל על שבחרה בעיר עכו כמקום מושבו של המרכז החדש", אמר לנקרי.

תודה לשותפים: הפרויקט הוקם בסיוע
קק"ל ארה"ב