קק"ל למען תושבי הדרום במהלך מבצע "מגן וחץ" - מאי 2023

פינוי באוטובוסים לצפון, פעילויות במקלטים, אירוח במרכזי השדה של קק"ל וסיורים בחינם - כ-2500 משפחות מרחבי הדרום הסתייעו בחמ"ל מיוחד של קק"ל שנפתח לאור המצב הבטחוני. יפעת עובדיה לוסקי, יו"ר קק"ל החליטה לקיים קבלת שבת עם המשפחות מהדרום שבאו להתארח במרכזי השדה בעקבות המצב.

מיומו הראשון של מבצע 'מגן וחץ' נפתח חמ"ל מיוחד של קרן קימת לישראל שתפקידו לסייע באמצעות פעילויות שונות לתושבי הדרום. זאת כחלק ממערך סיוע רוחבי לתוושבים מבקו העימות ובתוכו מדריכי קק"ל פזורים במקלטים ברשויות המקומיות ומעבירים פעילויות חוויתיות למשפחות שנמצאות במקלט, הפעלת מערך אוטובוסים ללא עלות שלוקח משפחות שרוצות בכך לסיורים בצפון, ובנוסף- מרכזי השדה של קק"ל בנס הרים, לביא, ציפורי ושוני נפתחו בחינם עבור תושבי העוטף ומתמלאים כעת במשפחות שרוצות להגיע ולהנות ממעט שקט. הגעה אל מרכזי השדה הינה על בסיס מקום פנוי ותיאום מראש במספר הטלפון- 1800-250-250.

יו״ר קק״ל יפעת עובדיה-לוסקי, שהחליטה לקיים קבלת שבת עם המשפחות שהגיעו למרכז השדה בנס הרים, ״קרן קימת לישראל מחבקת את תושבי הדרום בשגרה וכעת גם בחירום. עובדי קק"ל והמתקנים שלנו נמצאים כאן למען ועבור תושבי הדרום. זה זמן לסולידריות ולערבות הדדית. החמ"ל ימשיך לפעול ככל שידרש ואנחנו נמשיך לסייע ולהגיע לכל נקודה בה נדרש על מנת להקל על תושבי הדרום״.