אודות

אוסף התצלומים של קרן קימת לישראל הוקם בשנת 1920 ומקיף מעל 110 שנות צילום ארץ-ישראלי. בארכיון שמורים, בין היתר, פריטים נדירים וייחודיים ומאז הקמתו נעשה שימוש בחומריו על ידי חוקרים ואנשי מקצוע במגוון פרסומים ותערוכות בישראל ובעולם.

תחומי הצילום בארכיון נפרסים על כל תחומי החיים בארץ: חלוצים והתיישבות, ארועים מרכזיים, אישים בולטים, עבודת האדמה, בניית הקיבוצים, הערים והמושבים הראשונים, הדמויות האנושיות שבנו את הארץ מכל גלויות ישראל, העליות לארץ, נוף הארץ, ראשית התעשייה, עבודת נשים ועוד.

ייחודו של הארכיון הוא באיכות הצלמים שהועסקו בו – היו אלו החשובים והבולטים בתחומם בארץ: יוסף שוויג, זולטן קלוגר, אברהם מלבסקי, צבי ארושקס אורון, יעקב בן דב, אלפרד ברנהיים, אברהם סוסקין, טים גידל, אברהם גלעזר, לזר דונר, רודי ויסנשטיין, ורנר בראון ואדגר הירשביין, כמו גם תמונות מאוסף זאב וילנאי ואוסף ד"ר יעקב רוזנר.

האוסף מכיל למעלה מחצי מיליון תצלומים בשחור-לבן ובצבע המייצגים את תולדות הצילום בארץ – החל בצילום על גבי לוחות זכוכית, דרך צילום על גבי תשלילים (פילמים) ועד לצילום הדיגיטלי. כ-50,000 תצלומים היסטוריים ועכשוויים הועלו לאתר קק"ל.

לתשומת לבכם: עקב מורכבות תהליך הדיגיטציה ייתכן שבמקרים אחדים יש חוסר התאמה בין נושא הצילום לבין תיאורו. אם נתקלתם בטעויות כתבו אלינו ונתקן את הטעון תיקון.

רכישת הצילומים והשימוש בהם מותנים בקריאת התקנון ואישורו. לצפייה בתקנון 
במהלך הגלישה בארכיון תוכלו לבחור ולסמן את הצילומים המבוקשים תחת לשונית "חיפוש". בתהליך הזמנת הצילומים תתבקשו לציין את מטרת השימוש בהם ואת אופן משלוח הצילומים אליכם.

צילום: ארכיון הצילומים של קק"לצילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

טלפון: 02-6583468

דוא"ל: EfratS@kkl.org.il

כתובת: כנפי נשרים 24, ירושלים