פיתוח סביבתי בחצר מוזיאון הטבע בירושלים

תעודת זהות

 • שם הפרויקט

  פיתוח סביבתי בחצר מוזיאון הטבע בירושלים
 • מרחב

  מרכז
 • שייכות מוניציפלית

  עיריית ירושלים
 • לוח זמנים

  הפרויקט מבוצע בשנים 2020-2019
 • הפרויקט בוצע בסיוע ידידי קק"ל בהולנד
 • הנגשה לאנשים עם מוגבלויות

  החצר מונגשת

קק"ל משקמת את חצר מוזיאון הטבע המיתולוגי בירושלים, השוכן במתחם היסטורי בן כ- 160 שנה, בלב המרחב האורבני הירושלמי. הפיתוח הנופי סביב המבנה הקיים כולל שיקום ושיפוץ של תשתיות היסטוריות מוזנחות, תוך העדפה לשימוש בחומרים טבעיים.

האלמנטים לפיתוח הינם הסדרת שטחי חוץ לפעילויות חינוך, קהילה, תרבות ופנאי, יצירת מקומות התכנסות מוצלים, הוספת אזורי ישיבה לסוגים שונים של מפגשים, שיפור תשתיות תאורה ונגישות למבוגרים ולאנשים עם מוגבלויות, הוספת שטחי גינון, שיקום שבילים ודרכי גישה למבנים ולכל פינות החמד במתחם ושיקום טרסות מסורתיות.

פעולות אלה יאפשרו ניצול מקסימלי של השימוש במתחם לאוכלוסיות שפוקדות אותו כיום, יגדילו באופן משמעותי את הקף הפעילות בו ויאפשרו פיתוח פעילויות רבות נוספות - מפגשים חינוכיים לתלמידי בתי ספר ללמידה וחקר בנושאי טבע, סביבה וקיימות, קייטנות בחופשות, חוגים בשעות אחר הצהריים, אירועי תרבות ופנאי לציבור הירושלמי, מפגשים מקצועיים של אנשי חינוך ויזמים חברתיים וביקורים של תושבי ירושלים ואורחים מרחבי הארץ והעולם.

הפיתוח הנופי יוסיף רובד חוויתי וייחודי נוסף, כמשלים לפעילויות המתקיימות בתוך מבנה המוזיאון, יעשירו את תכני הפעילות במפגש ישיר ובלתי אמצעי עם טבע ארץ-ישראלי בלב העיר ויחברו את המבקרים לערכי קיימות, סביבה וחדשנות, לצד היכרות עם ההיסטוריה של המקום.

עבודות בכניסה למוזיאון. צילום: מירה זר
עבודות בכניסה למוזיאון. צילום: מירה זר