הכירו את מתנדב קק"ל בגליל המערבי - כברי

סשה פרש מעבודתו באזור הגליל המערבי בקק"ל לפני עשר שנים ומאז הוא מתנדב יום-יום בכברי בעבודות שונות ומסייע לכל מי שדרושה לו עזרה.

סשה וול נולד בשנת 1940 באוקראינה, שם עבד בעבודות שונות בתחום החשמל, המסגרות והאלקטרוניקה. כמו כן שירת סשה שירת בצבא הרוסי בלבוב, ועבד בבית מלאכה ליצור מטוסים. הוא עלה לישראל עם משפחתו בשנת 1995, והם הקימו את ביתם בעיר מעלות.

לאחר עלייתו ארצה החל סשה לעבוד בקק"ל באזור הגליל המערבי בעבודות כפיים שונות: בנה מסורים, תקן כלי עבודה, ייצר שולחנות, ספסלים, קרוואנים, מקלטים וכל דבר שהיה נחוץ לפעילות באזור.

סשה ניחן בכושר יצירתי ייחודי ובידי זהב . את חצר משרדי קק"ל בכברי הוא עיטר בפסלי מתכת העשויים מחומרי ממוחזרים מהמסגריה, כאשר החביבים עליו במיוחד הם פסלי בעלי החיים המחייכים לבאים: צפרדע, חתול, כלב, יוני שלום ואפילו קוף רוכב על אופניים.
 

סשה ליד פסל שיצר מחומרים ממוחזרים במסגריית קקל בכברי.  צילום: מירה זר
סשה ליד פסל שיצר מחומרים ממוחזרים במסגריית קק"ל בכברי. צילום: מירה זר

סשה הוא חלק בלתי נפרד מיחידת הביצוע של קק"ל בכברי. במרוצת השנים הוא מתמיד בהתנדבותו באתר, ומוצא פתרון לכל בעיה המופנית אליו. קיים בו רצון לעזור לכולם ובכל תחום, ועובדי היחידה מחזירים לו יחס חם ואוהד. כך זוכה אתר כברי בתרומתו ההתנדבותית של סשה, וסשה זוכה לקבל מהיחידה פרגון ואהבה!

פסל גדול מימדים של שתי יוני שלום שיצר סשה וול.  צילום: מירה זרפסל גדול מימדים של שתי יוני שלום שיצר סשה וול. צילום: מירה זר

סשה נשוי לפאינה, ולהם שני ילדים וחמישה נכדים. גם בשעות שבהן הוא נמצא בבית, הוא אינו מסוגל לשבת בחוסר מעש, וכדי להעסיק את עצמו בנה שובך שבו הוא מגדל יונים בחצר יפיפיה שהקים ליד הבית.

קק"ל מודה לסשה תרומתו לפעילותה ומאחלת לו בריאות איתנה, הנאה בחיק המשפחה ואריכות ימים.

מעוניינים להתנדב בקק"ל?

לאפשרויות התנדבות