הכירו את מתנדב קק"ל במנסרת גליל עליון -יער ביריה

בשנת 2018 פרש צבי הירש לגמלאות מעבודתו בקק"ל, ומאז הוא ממשיך לעבוד במסגריית ביריה פעם בשבוע כאשר הוא מתבקש לסייע בעבודה. כך זכתה קק"ל באדם יקר שתרם וממשיך לתרום לפעילותה בנאמנות ובמקצועיות.

צבי הירש נולד ב-1950 בבלורוס שברית המועצות לשעבר, ולאחר שעלה לישראל עם הוריו ואחיו ב-1992 קבע את ביתו בעיר צפת שבגליל העליון. כשנה לאחר עלייתו ארצה התחיל הירש לעבוד בקק"ל, בתחילת דרכו בעבודות ייעור כגון נטיעת עצים ביער ביריה וסביבתה, ניקיון היער ועוד.

בשנת 1995, לאחר שעבר קורס מסגרות שנמשך כשנה, התחיל צבי לעבוד במסגרייה בביריה, שם עסק בכל הקשור להכנת מתקני ריהוט ליער – ובכלל זה עבודות הכנת שולחנות פיקניק, ספסלים, גשרים, גדרות, שלטים ועוד. צבי הצטיין במסירותו לעבודה, וחבריו האהובים בקק"ל היו לו כמשפחה תומכת ומפרגנת.

המתנדב צבי הירש ליד מבני ברזל שמיועדים להתקנה ביער.  צילום: מירה זר
המתנדב צבי הירש ליד מבני ברזל שמיועדים להתקנה ביער. צילום: מירה זר

פרויקט ייחודי שצבי היה שותף בהקמתו הוא מצפורי הציפורים באגמון קק"ל החולה. מדובר במבני עץ מרשימים שהוקמו על גדת האגמון, ואשר צפרים ומבקרים מהארץ ומהעולם משתמשים בהם כדי לחקר וליהנות מהמגוון העצום של עופות הנצפים מהמצפורים.

הירש וחבריו לצוות העובדים במסגרייה הקימו את הבסיס מברזל שעליו הונחו לוחות העץ המשווים למצפורים מראה טבעי שמשתלב בנוף אגמון קק"ל החולה.

צבי נולד עם פגם בשמיעה, ואינו מסוגל לשמוע ללא מכשיר השמיעה שהוא נעזר בו. העוסקים בעבודות המסגרות נחשפים העובדים לרעשים חזקים, אשר בשל חירשותו של צבי מעולם לא הפריעו לו ואפשרו לו לעבוד במקצועיות וליהנות מעבודתו.

צבי הירש בעבודתו במסגריה ביער ביריה.  צילום: מירה זרצבי הירש בעבודתו במסגריה ביער ביריה. צילום: מירה זר

בשנת 2018 פרש צבי לגמלאות, ומאז הוא ממשיך לעבוד במסגריית ביריה פעם בשבוע כאשר הוא מתבקש לסייע בעבודה. כך זכתה קק"ל באדם יקר שתרם וממשיך לתרום לפעילותה בנאמנות ובמקצועיות.

בימים שבהם אינו מתנדב בקק"ל מבלה צבי את זמנו במנוחה ובטיולים בארץ ובעולם ונהנה מקריאת ספרי היסטוריה.

מעוניינים להתנדב בקק"ל?

לאפשרויות התנדבות