רוכבים לתוך שנת 2018 עם רוכבי הדרום

רגע לפני שנכנסנו לשנת 2018, קרן קימת לישראל קיימה אירוע רכיבה המוני בשביל האופניים נחל שמריה סובב אופקים שהקימו קבוצת רוכבים מתנדבי קק"ל. באירוע, אליו הגיעו עשרות רוכבים מכל הארץ, חגגו הרוכבים את סיום שנת פעילות 2017 ואת תחילת שנת הרכיבה החדשה

קק"ל וקבוצת נאמני היער רוכבי הדרום קיימו בסוף השבוע האחרון אירוע רכיבה בשביל נחל שמריה סובב אופקים לכבוד השנה החדשה. את השביל הקימה קק"ל עם קבוצת רוכבי הדרום כבר לפני עשור וכיום הוא אחד ממסלולי האופניים הייחודיים בארץ אליו ניתן להגיע ברכבת ישראל .

לאירוע הרכיבה הגיעו עשרות רוכבים מכל רחבי הארץ ובעיקר מהדרום. את המסלול החלו הרוכבים בפארק אופקים מצודת פטיש, משם הוזנקו.

הרוכבים מקבוצת רוכבי הדרום נערכים לרכיבה.
הרוכבים מקבוצת רוכבי הדרום נערכים לרכיבה.
צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

לאחר 25 קילומטרים של רכיבה מאתגרת באזור נחל שמריה ומסביב לעיר אופקים, הגיעו לטקס
הסיום שבו הודו להם אנשי קק"ל על ההשתתפות ואיחלו לאירועי רכיבה נוספים בשנה הקרובה.

רכזת קהילה ויער של קק"ל באזור הנגב המערבי גלית בוזגלו, שיזמה את האירוע יחד עם רוכבי הדרום, סיפרה כי "קרן קימת לישראל תומכת ומקדמת את נושא טיולי האופניים מתוך רצון לאפשר למטיילים דרכים שונות ליהנות מהטבע. יחד עם רוכבי הדרום אנו מנסים לגייס מתנדבים נוספים שיעזרו לנו לשמור על השבילים, על היערות וכמובן לרכב יחד וליצור מסלולים נוספים כדוגמת סינגל סובב אופקים.

בשנה החדשה ייפתח מסלול אופניים נוסף בפארק שרשרת נחל גרר, כחלק ממערך מסלולי אופניים בנגב המערבי ההולך ומתרחב בעזרת קהילות מקומיות. כך אנו מקווים שנצליח להגדיל את מספר הרוכבים ביערות קק"ל בדרום".