סמינר מנהיגות לנוער חרדי ראשון מסוגו

המחלקה לתכניות בפריפריה של אגף החינוך בקק"ל הוציאה בשבוע שעבר עשרות בני נוער חרדים מבאר שבע, ירוחם ודימונה לסמינר מנהיגות בדרום. זו הפעם הראשונה שקק"ל מקיימת פעילות העוסקת במנהיגות לנוער חרדי וככל הנראה הדבר יצור שיתופי פעולה נוספים

מעל 70 בני נוער חרדים יצאו בשבוע שעבר לסיור מנהיגות של שלושה ימים ברחבי הדרום. הסיור אורגן בשיתוף פעולה של מחלקת החינוך של קק"ל עם מועצת ירוחם. מטרת הסמינר היתה להכיר לבני הנוער החרדים את האזור בו הם חיים, לעסוק בזהות יהודית וישראלית ולחנך למנהיגות בקרב הקהילה.

במהלך הסמינר סיירו בני הנוער במדבר יהודה ויער יתיר. בקק"ל ארגנו לנערים טיול אופניים בשביל החלמוניות, סדנאות ODT(Outdoor Education Training), וסיורים בסוסיא העתיקה. את הלילות העבירו בני הנוער במרכז השדה של קק"ל ביער יתיר, שם התנדבו בעבודה תורמת של גיזום וניקוש עשבים ביער. מדי ערב קיימו בני הנוער ערבי שירה יהודית והפעלות מוזיקליות.

משתתפי סמינר המנהיגות בפעילות.
משתתפי סמינר המנהיגות בפעילות.
צילום: מערך ההסברה של קק"ל

רכז מעו"ף במרחב דרום של קק"ל רועי מרסיאנו, שיזם את האירוע, סיפר על חשיבות הסמינר ועל התחושות בקק"ל: "בהתחלה היה נראה שיש הרבה קירות ומחסומים לעבור, בעיקר בכל הקשור להגבלות, כשרויות והתפיסה של העולם החרדי. אך לבסוף ניתן להכתיר את הטיול והסמינר כהצלחה אדירה, הן מבחינתנו והן מבחינת בני הנוער.

אני מאמין שמאמצים אדירים של קק"ל ושיתוף הפעולה וההירתמות המלאה שלהם, הוציאו אירוע ייחודי שיהווה נקודת פתיחה מוצלחת לאירועים נוספים בעתיד. כל העיניים באגף החינוך בקק"ל היו נשואות לסמינר הזה ואני שמח שהצלחנו להוציא לפועל את סמינר המנהיגות החרדי הראשון".

לדברי סגן ראש מועצת ירוחם ורב המועצה אריה אברהם, "את שיתוף הפעולה עם קק"ל התחלנו לאחר שפגשתי את רועי וראיתי את הרצינות והרצון העז של קק"ל לקדם טיולים ופעילויות לקהילה החרדית בירוחם, למרות כל הקשיים שיכולים לעלות.

החלטנו ליזום יחד פעילות עבורה הצעירים, ולשמחתי נרשמו עשרות רבות שרצו לקחת בה חלק. בני הנוער יצאו מגדרם, נהנו ושיבחו את כל הפעילות וכמובן את קק"ל ומדריכיה. ירוחם, להערכתי, לא ראתה דבר כזה מאז שהיא קמה. אני אישית שמח שהכרנו את רועי ואנשי קק"ל ואנו מקווים ומצפים להמשך שיתוף פעולה פורה עם קק"ל בעתיד".