יו"ר קק"ל לרב לופוליאנסקי בביקור במשרדי "יד שרה" בירושלים: קק"ל תבחן את הסיוע לארגון החיוני לאזרחי המדינה

יו"ר קק"ל דניאל עטר ביקר ב-24.12.2019 במשרדי עמותת "יד שרה" בירושלים ונפגש עם מייסד העמותה הרב אורי לופוליאנסקי ומנכ"ל "יד שרה" הרב משה כהן. יו"ר קק"ל סייר במקום עם צוותו וקיבל סקירה על פעילות העמותה ועל מגוון השירותים שהיא מציעה לאזרחי המדינה ברחבי הארץ, ללא תשלום.

יו"ר קק"ל הביע את הערכתו ואת התרשמותו העמוקה מהארגון האדיר והחיוני שהקים הרב לופוליאנסקי, ואף הודה שהופתע ממגוון השירותים והציוד הרפואי שהעמותה מציעה לכלל אזרחי המדינה. במסגרת הביקור הוצג בפני נציגי קק"ל ציוד חדשני של "יד שרה" לרווחת כל מי שזקוק לו, כמו חיישן מצוקה שצמוד לצוואר, שעשוי להציל קשישים בודדים רבים, אשר מועדים לנפילות ובאין מי שנמצא לידם, עשוי לסייע להם בזמן אמת. עטר הנחה את מנכ"ל קק"ל לבחון את דרכי הסיוע לעמותת "יד שרה" באזורי הנגב והגליל, בהתאם לקריטריונים שקק"ל מחויבת בהם.

יו"ר קק"ל דניאל עטר ומייסד עמותת יד שרה הרב אורי לופליאנסקי במשרדי יד שרה.
יו"ר קק"ל דניאל עטר ומייסד עמותת יד שרה הרב אורי לופליאנסקי במשרדי יד שרה.
צילום: אבי חיון, ארכיון הצילומים של קק"ל

עמותת יד שרה נוסדה על ידי הרב אורי לופוליאנסקי לפני כ-45 שנה ומסייעת כיום לכמיליון איש בכל שנה. כ-7,000 מתנדבים פועלים מדי יום במחלקות הסיוע השונות וב-110 מרכזי השירות של יד שרה ברחבי הארץ. בסניפי ההשאלה מוצעים 7,689 פריטי ציוד רפואי שיקומי לטיפול ביתי חיוני, בכך חוסכת יד שרה לקופת המדינה כ-400 מיליון דולר בשנה על ימי אשפוז וטיפולים רפואיים. מתנדבי יד שרה מבצעים כ-130 אלף נסיעות בשנה למוגבלי תנועה ומביאים אותם מכל מקום לכל מקום. השיקומון של יד שרה מאפשר לאלו שעברו שבץ מוחי לחזור לשגרת חיים, ומרכזי התצוגה מאפשרים לכל אחד לשפר את איכות חייו בבית ובקהילה. מחלקת יד לתומך מסייעת במגוון דרכים למשפחות המלוות את מוגבל התנועה, החולה או התשוש, ומחלקת הייעוץ המשפטי "יד ריבה" עומדת לימין הקשישים בהגנה משפטית.

בנוסף, מתפעלים מתנדבי יד שרה את מוקד המצוקה הראשון והגדול בישראל. עשרות אלפי הנעזרים יכולים לקבל בלחיצת כפתור סיוע חירום, אזעקת רופא, או בן משפחה. בחדר המיון הקהילתי מעניקים הרופאים המומחים שירות רפואי מקצועי בחירום. מרפאות השיניים הגריאטריות של יד שרה מעניקים טיפול גם למרותקי בית באמצעות ניידות מותאמות. כל אלו, לצד המשחקייה לילדים לקויי למידה, המרכז לבריאות, המרכז להגנה במשפחה, מכון הזקנה והמחלקה לניצולי שואה ולסיפורי חיים, מעניקים מעטפת חמה בבית ובקהילה.