האפוטרופוס הכללי וקרן קימת לישראל, המשמשים נאמנים לעיזבונו של ניקולא באומן ז"ל, תושב צרפת שהוריש 55 מיליון ₪ למדינת ישראל החליטו לייעד כספים לתמיכה באחים שכולים

יו״ר קק״ל דניאל עטר: "התרומה האדירה של ניקולא באומן ז"ל היא תזכורת נוספת לקשר האיתן שיש לנו עם יהודי התפוצות, ובימים אלו אנו עדים שוב לחשיבות ההדדית של הקשר הזה נוכח מתקפות השנאה האכזריות נגד יהודים ברחבי העולם". האפוטרופסה הכללית עו"ד סיגל יעקבי: "אנו רואים חובה שבצדה זכות לפעול למימוש רצון המצווים בדרך שתביא לתרומה משמעותית לחברה הישראלית"
בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה תשנ"ט, התקבלו באפוטרופוס הכללי כספים מעיזבון המנוח ניקולא באומן ז"ל, יהודי תושב צרפת אשר הותיר למדינת ישראל את עיזבונו העצום בסך 55 מיליון ש"ח, לטובת תמיכה במשפחות שכולות.

נאמני ההקדש, יו"ר קק"ל דניאל עטר והאפוטרופוסה הכללית עו"ד סיגל יעקבי, המשמשים יחדיו נאמנים בקרן באומן על שם המנוח, החליטו לייעד את הכספים לתמיכה באחים שכולים של חללי צה"ל ו/או הרוגי פעולות האיבה. זאת בהתאם להוראות המצווה. העיזבון יחולק לאורך מספר שנים, בהתאם להוראות הצוואה. תחילת חלוקת הכספים תהיה בשנת 2020.

בהתאם להמלצות המשותפות שהונחו לפני ההקדש על ידי ארגון יד לבנים וארגון נפגעי פעולות האיבה, ותוך התייעצות עם משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי האפוטרופוסה הכללית והנהלת קק"ל קבעו השבוע, בתחילת חג החנוכה, כי ההקדש יעניק לאחים השכולים השלמת מלגת לימודים בכל המקרים שהם זכאים לקבל בהם מהמדינה, באמצעות הוריהם, מלגת לימודים של 40%. עוד נקבע כי ההקדש יתמוך בפרויקט חונכות פר"ח לאחים שכולים בגילאי 17-6 ובקיום מחנות עוצמה לנוער שכול בגילאי 16-11.

יו״ר קק״ל, דניאל עטר: ״מתוקף תפקידנו כנאמני ההקדש בקרן באומן שנועדה לסייע לאחים שכולים, יש לנו הזדמנות לפעול למען אלו שאיבדו את אחיהם ואחיותיהם שנפלו בהגנה על מדינת ישראל. התרומה האדירה של ניקולא באומן ז"ל היא תזכורת נוספת לקשר האיתן שיש לנו עם יהודי התפוצות, ובימים אלו אנו עדים שוב לחשיבות ההדדית של הקשר הזה נוכח מתקפות השנאה האכזריות נגד יהודים ברחבי העולם. מימוש צוואתו של באומן ומתן מלגות לסטודנטים שהם אחים שכולים מאפשר לקק״ל ליישם את הערכים שהיא מאמינה בהם: שילוב מימוש החזון הציוני עם אתגר חיזוק ההשכלה בדור הבא ברחבי המדינה״.

עו"ד סיגל יעקבי, האפוטרופסה הכללית: "בחרנו לממש את עיזבונו של המנוח באומן לטובת משפחות שכולות בישראל באמצעות מתן מענים לאחים השכולים ויש בכך בשורה אמיתית. הצרכים זוהו בשיח עם הארגונים היציגים של משפחות השכול, משרד הביטחון והמוסד לביטוח לאומי. אנו רואים חובה שבצדה זכות לפעול למימוש רצון המצווים בדרך שתביא לתרומה משמעותית לחברה הישראלית".

ההקדש יפרסם את תנאי קבלת המלגה בסוף חודש ינואר 2020.