דירקטוריון קק"ל קיים ישיבה מיוחדת בבית קק"ל למצוינות בנוף הגליל: יו"ר קק"ל עטר: "המקום הזה הוא סיפור הצלחה אדיר"

חברי דירקטוריון קק"ל בראשות יו"ר קק"ל דניאל עטר וראש העיר רונן פלוט סיירו במקום והתרשמו מפעילותו הענפה והשפעתו על תלמידי העיר. מנהל בית קק"ל למצוינות שמעון אבוחצירא: "במבנה היפה הזה יש הרבה לב ואהבה"

דירקטוריון קרן קימת לישראל ערך השבוע סיור וישיבה בבית קק"ל למצוינות בנוף הגליל (נצרת עילית). מיזם בתי קק"ל למצוינות הוא פרויקט דגל שיזם יו״ר קק״ל דניאל עטר, במטרה לצמצם פערים חינוכיים וחברתיים בחברה הישראלית. בית קק"ל למצוינות הראשון שנפתח בנוף הגליל הוקם לפני יותר משנה.

לפני הישיבה שקיימו במקום סיירו חברי דירקטוריון קק״ל בבית ושוחחו עם התלמידים והצוות. לאחר שהתרשמו מהעיצוב המרשים והמתקדם של המבנה ומסביבת הלמידה המזמינה, שמעו חברי הדירקטוריון על התרומה המשמעותית של הבית לשיפור ההישגים הלימודיים של תלמידי העיר ועל-כך שבאחוז הזכאים לבגרות בנצרת עילית נרשמה קפיצה משמעותית בשנה האחרונה, והוא עלה מ-67.4% בשנת הלימודים תשע"ז ל-77.9% בשנת תשע"ח. בעיריית נוף הגליל מייחסים לבית קק"ל למצוינות תרומה משמעותית להישגים הללו.

חברי דירקטוריון קק"ל בסיור בבית קק"ל למצוינות בנוף הגליל (נצרת עילית).  צילום: ישראל פרץ, ארכיון הצילומים של קק"ל
חברי דירקטוריון קק"ל במבקלי הסבר על בית קק"ל למצוינות במהלך הביקור במקום. צילום: ישראל פרץ, ארכיון הצילומים של קק"ל

"לפני שנתיים אימץ דירקטוריון קק״ל את הצעתי להקמת המיזם הזה ואני שמח שהיום יכלו חברי הדירקטוריון לראות עד כמה הוא הצליח. המקום הזה בנוף הגליל הוא סיפור הצלחה אדיר ולאור הצלחתו אנו נקים בתוך שנתיים עוד תשעה בתי קק"ל למצוינות ברחבי הארץ", אמר יו"ר קק"ל דניאל עטר.

ראש העיר נוף הגליל רונן פלוט סיפר לחברי הדירקטוריון שבכל פעם שהוא מגיע לביקור הוא מתפעל מהצלחת המקום. "תלמידים מספרים לי שהם באים לכאן שלוש פעמים בשבוע ואיך הם שיפרו את הציונים שלהם. לדוגמא במקצוע הכימיה מ-30 ל-85 או בפיזיקה מ-40 ל-90. זה פשוט לא ייאמן מה המקום הזה עשה להם", אמר פלוט.
התלמידה הודיה עמר שעולה לכיתה י"א סיפרה עד כמה בית קק"ל למצוינות העצים אותה: "בית קק"ל נתן לי את המוטיבציה והרצון להצליח. המקום הזה קידם אותי והביא אותי להגשים חלום ובגיל 16 פתחתי עסק משל עצמי". החלום שלי הוא להיות אשת תקשורת ובזכות בית קק"ל הגעתי לראיונות בטלוויזיה וייצגתי את העיר בכבוד. הלמידה כאן באה יחד עם ערכים. אנו לומדים כאן גם שהציון הוא לא הכל וחשוב שקודם כל נהיה בני אדם".

מנהל בית קק"ל למצוינות שמעון אבוחצירא סיכם: "במבנה היפה הזה יש הרבה לב ואהבה. שיטת העבודה שלנו היא ליצור מגע עם בני הנוער, העובדים והרשות. זה סוד הקסם של המקום שיש בו הרבה תוכן ואווירה נכונה להצלחה".