קק״ל ונעמ״ת בצעד משותף לרגל יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים: ״נטועות בלב״ טקס נטיעת עצים לזכר הנרצחות

ארגון העובדים הארצי של קרן קימת לישראל וארגון נעמ"ת ציינו את היום הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, בטקס נטיעת עשרים עצים לזכרן של עשרים הנשים שנרצחו השנה על-ידי בני זוגן או בן משפחה אחר.

הטקס התקיים היום ביער מבוא מודיעים בהשתתפות נציגים של משפחות הנרצחות ובמעמד יו״ר ההסתדרות, ארנון בן דוד ויו״ר דירקטוריון קרן קימת לישראל אברהם דובדבני.

יו״ר ארגון העובדים הארצי של קק״ל ישראל גולדשטיין אמר למשתתפי הטקס כי, ״כבר שנים רבות אני לוקח חלק בטקסי נטיעות, אך זו פעם ראשונה שהמחשבה שיטעו בו אפילו עץ אחד נוסף מעבירה בי צמרמורת. אם הייתי יכול הייתי עושה כל שביכולתי שגם עשרים העצים שאנחנו נוטעים פה לזכרן לא היו ניטעים בכלל. אני מייחל ומתפלל שניפגש פה בשנה הבאה מבלי לטעת אף לא עץ אחד חדש. יהי זכרן של קורבנות האלימות במשפחה ברוך״.

משתתפות הטקס נוטעות עץ.  צילום: גדעון שרון, ארכיון הצילומים של קק"ל
משתתפות הטקס נוטעות עץ. צילום: גדעון שרון, ארכיון הצילומים של קק"ל

לדברי יו״ר נעמת חגית פאר, ״קשה להשלים עם המצב בו אנו עומדים כאן ונוטעים עצים לזכר עשרים נרצחות, קורבנות מגפת האלימות במשפחה. בואו נזכור שעל כל אישה שחייה ניטלו באכזריות יושבות בבתיהן, תחת טרור ופחד, עוד עשרות אלפי נשים שכל אחת מהן עלולה להיות העץ הבא. אחת מכל שלוש נרצחות התלוננה במשטרה בטרם נרצחה! אסור לנו להשלים עם זה! יחד נפעל כדי להבטיח שהחורשה הזאת שנטענו כאן היום לא תהפוך ליער. נזכור את כל קורבנות האלימות כי לכל אחת יש שם ומשפחה, ואנשים שמתגעגעים אליה.״

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד אמר כי: "אנו מסתכלים על השמות פה ביער והלב כואב. איך הגענו לרמה כזאת של אלימות? אפשר למנוע את הרצח הבא ולמאבק הזה חייבים לרתום את כל החברה הישראלית. אנו חייבים לשלב ידיים כדי לעקור את התופעה מהשורש ולשבור את מעגל האלימות. עד שיגיע פתרון מערכתי מהמדינה, שמתוקצב באופן ראוי ונותן מענה אמיתי, זו האחריות המוסרית של כל אחת ואחד מאיתנו, לסייע לכל מי שלכוד במעגל האלימות ולהגביר מודעות כדי למנוע את המקרה הבא".