מפגש עם מזכ"ל אמנת הלחימה במדבור (UNCCD) ואנשי מפתח בהנהלת ומזכירות האמנה

נציגי קק"ל לפורום נפגשו עם מזכ"ל האמנה החדש איברהים ציאו וקיבלו את ברכתו להמשיך ולקדם שיתוף הפעולה בין קק"ל לבין הארגון. בנוסף, חוזק הקשר עם סגניתו והאחראית על קשרי החוץ לואיס בייקר ועם המדען הראשי של האמנה ברון אור, עמם קיימו אנשי המקצוע של קק"ל מספר פגישות. הנהלת האמנה התרשמה רבות מעשייתה ומומחיותה הרבה של קק"ל בתחום הלחימה במדבור והייעור באזורים יובשניים, ובעקבות כך החלה להירקם תכנית לשיתוף פעולה.

נציגי קקל בפגישה.  צילום: חברי משלחת קקל לפורום
נציגי קק"ל בפגישה. צילום: חברי משלחת קק"ל לפורום

כיוון שפורום האמנה מתכנס מידי שנתיים, אחד הרעיונות שעלה היה לקיים כנס משותף שיהווה נקודת כינוס מפגש בין נציגי כל המדינות החברות ב-UNCCD בתקופה שבין שני הכינוסים. מדובר בכנס רשמי של ה-UNCCD בשיתוף מלא של קק"ל, שיזכה לחשיפה בינלאומית רבה. כשהתברר שתאריך כנס המדבור הבינלאומי השביעי שעתיד להתקיים בשדה בוקר בנובמבר 2020 (7th International Conference on Drylands, Deserts and Desertification) מתאים בדיוק למועד המדובר הוחלט שאגף הייעור של קק"ל ימשיך בדיונים עם מארגני הכנס על מנת לבחון אפשרות לשיתוף פעולה משולש.

קק"ל יחד עם ה-NCCD, תקבל את האחריות על שילובם כנס של תכנים בנושאים רלוונטיים כגון העברת-ידע, ניהול ויישום יידע בפרויקטים מעשיים, מדיניות ושיתוף פעולה בינלאומי ואזורי. בקק"ל מקווים כי הרעיון יצא לפועל, דבר שיעיד על האמון ושיתוף הפעולה המלא עם הנהלת האמנה שהיא תזכה בהם כארגון משקיף.