טקס נטיעת 30 שתילים במלאת 30 שנה לכינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל ורוסיה

קק"ל, משרד החוץ הישראלי, שגרירות רוסיה בישראל ולשכת הקשר״נתיב״ קיימו את הטקס ביער צרעה-הנשיא
משתתפי הטקס לציון 30 שנה ליחסים בין סיה לישראל ביער צרעה-הנשיא. צילום: יוסי זליגר, ארכיון הצילומים של קק"ל
משתתפי הטקס לצד העץ שנטעו ביער צרעה-הנשיא. צילום: יוסי זליגר, ארכיון הצילומים של קק"ל

הטקס התקיים ביער צרעה-הנשיא של קק"ל, יער אורנים גדול המשתרע על פני 11,000 דונם בין צומת נחשון וצומת שמשון, ובו כמה אנדרטאות - חלקן אייקוניות ומחוות סיפורים מתקופת המקרא - בנוכחות שגריר רוסיה בישראל אנטולי ויקטורוב, ראש הסגל של נשיא רוסיה לשעבר מדבדב ארקדי דבורקוביץ׳ וסמנכ"ל מחלקת אירו-אסיה במשרד החוץ השגריר גרי קורן. הטקס הועבר בשידור חי בו זמנית בשגרירות ישראל ברוסיה.

זאת ימים ספורים לאחר שראש ממשלת ישראל נפתלי בנט ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין קיימו את שיחת הטלפון הראשונה שלהם מאז כניסת ראש הממשלה בנט לתפקידו.

מנהל החטיבה לגיוס משאבים בקק״ל רוני ויניקוב בירך בטקס ואצר כי, "אנו שותלים שלושים עצים, כסמל לקשר החזק בין שתי המדינות, וכחגיגה של שלושים שנה לחברות משגשגת, אמיצה וקרובה שאנו חולקים.

יחסי רוסיה וישראל עכשיו, יותר מתמיד - פורחים בכל תחום - בין אם מדובר במסחר, תרבות, ספורט, תעשייה, ציונות או יחסים דיפלומטיים. אנו גאים לעמוד לצידכם, כאן היום, על אדמת ישראל, ידידינו היקרים, כשאנחנו מסתכלים אחורה על כל מה שכבר השגנו יחד, ועל כל מה שנשיג בעתיד. בשם קק"ל, אני מאחל לכולנו שהברית הקרובה שלנו תמשיך לשגשג לאורך שנים רבות".

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל