חנוכת חורשת המדענים העולים ביער רוחמה שבנגב

החורשה שקק"ל חנכה היא ראשונה מסוגה ומהווה ביטוי להכרת התודה למדענים עולים על תרומתם המשמעותית לפיתוח המדע הישראלי.

משתתפי טקס חנוכת החורשה גוזרים את הסרט בטקס.  צילום: לב קפלון, ארכיון הצילומים של קקל
משתתפי טקס חנוכת החורשה גוזרים את הסרט בטקס. צילום: לב קפלון, ארכיון הצילומים של קק"ל

במהלך הטקס אמר ד"ר מיכאיל מירילאשווילי: "היום אנו עושים מחווה למדענים העולים. כל אחד מהם תרם תרומה אישית עצומה להתפתחות מדינת ישראל. אנו גאים בהישגיהם, בהצלחותיהם, במסירותם. למרות כל הקשיים הקשורים בתהליך העלייה והקליטה, הם הצליחו להגיע להישגים שהעלו את המדע הישראלי לרמה חדשה. חורשת המדענים העולים היא ביטוי לתודתנו לאנשים אלה – מדענים, עובדי מכוני מחקר ומוסדות להשכלה גבוהה. להיות מדען, להוביל את החברה בדרך ההתקדמות זו משימה נעלה שכרוכה באחריות רבה ואתם, המדענים העולים היקרים שלנו, מתמודדים עימה באופן מושלם".

במהלך האירוע החגיגי, כאות תודה לאחד המדענים העולים שהוא גם תורם נדיב, נחנך על שמו של מיכאיל מירילשווילי, שביל שמוביל דרך חורשת המדענים העולים למתחם המוזיאונים "בית הראשונים" בקיבוץ רוחמה. כמו כן הוענקה לד"ר מיכאיל מיכאילוביץ' מירילאשווילי תעודה המעידה על רישום שמו בספר הזהב בו מנוצחים בין היתר מנהיגי ישראל ונדבנים חשובים כחלק ממפעל ספרי הכבוד של קק"ל.

מנהל החטיבה לגיוס משאבים בקק"ל רוני ויניקוב ייצג בדבריו בטקס את הנהלת קק"ל ואת תושבי הדרום. לדבריו, "אני מבקש להביע את תודתי העמוקה לאחד מגדולי הנדבנים של עמנו, ד"ר מיכאיל מיכאילוביץ' מירילשווילי, על תרומתו שלא תסולא בפז לתמיכה ולחיזוק מדינת ישראל בתחומי המדע, והתרבות ולהתפתחות החברה בישראל. מיכאיל מיכאילוביץ' הוא אדם בעל לב גדול ונשמה יהודית. חורשה זאת אינה הפרויקט הראשון או האחרון המשותף לו ולקק"ל. בסיוע הקונגרס היהודי האירו-אסיאתי כבר נרכשו אפודים וקסדות לצוותי שירותי ההצלה, נסללו דרכי ביטחון ונבנו מיגוניות. חורשת המדענים העולים היא אבן דרך נוספת בשיתוף הפעולה בינינו".

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל