קק"ל חושפת את הטרנדיים האופנתיים שליוו את נשות ישראל במאה הקודמת

בשדה, במפעל או סתם ביומיום, הציגו הנשים הארצישראליות אופנה מקומית, שכללה מטפחות, צעיפים, חצאיות ומכנסונים קצרים- הכל בהתאם לאופנה החלוצית של הימים ההם. לכבוד יום העצמאות, ארכיון הצילומים של קק"ל גאה לחשוף את הלוק הנוסטלגי של נשות הארץ, החל מתחילת המאה ועד לשנות ה-60

עם הקמתה, החלה קרן קימת לישראל לתעד את הארץ ומראותיה, ומיטב צלמי ארץ ישראל נשלחו ללכוד בעדשת המצלמה רגעים יוצאי דופן. בין השאר תפסו הצלמים את החלוצים והחלוצות, הישובים, הקיבוצים והמושבים המוקמים, כשבצילומים משתקפת גם האופנה של הימים ההם, ומזכירה נשכחות.

בכל 120 השנים האחרונות קרן קימת לישראל לקחה חלק וחוותה את כל האירועים הגדולים בהיסטוריה של מדינת ישראל. תיעוד לרגעים נדירים אלו ניתן למצוא בארכיון הצילומים של קק"ל, ארכיון יחיד במינו, המהווה חלק משמעותי מההיסטוריה הישראלית.

הפעם, לקראת יום העצמאות, ארכיון הצילומים של קק"ל חושף מה היו הטרנדים האופנתיים שליוו את הנשים בארץ ישראל מלפני קום המדינה ועד שנות ה-60. מבנדנות, דרך כובעי הטמבל המסורתיים ועד מעילי קורדרוי , בקטיף , בשדה, בבתי הילדים- לנשות ישראל היה סטייל מיוחד . כעת-כשאופנות וינטג' שונות חודרות אל חיינו, ניתן רק לתהות האם יש אופנות שכיכבו פה לפני 100 שנה והולכות לחזור אלינו בענק.

אפרת סיני, מנהלת ארכיון הצילומים של קק"ל: "הארכיון מאפשר לנו לחזור אחורה בזמן לרגעים משמעותיים בהתהוותה של מדינת ישראל, ואף לאחר הקמתה. זו הזדמנות ייחודית ומרגשת ללמוד רבות על התקופות השונות שעיצבו את המדינה דרך התמונות של הנשים הארץישראליות, ולהיחשף לישראל של פעם ברגעים שנקלטו בעדשת המצלמה ".