המרוץ להסברה: סיירת הקרוואנים החינוכיים של קרן קימת לישראל מסביב לעולם יוצאת לדרך

חמישה זוגות ישראלים יעבירו פעילויות חינוכיות על ישראל במדינות ליטא , אסטוניה, אוסטריה, שוויץ, אורוגואי, ארגנטינה, צרפת, מקסיקו ופרו.

במסגרת פרויקט מיוחד של קק"ל עבור חודש הלאום, חמישה זוגות יצאו מישראל למסע הסברה ברחבי העולם, כשכל זוג קיבל גזרה משלו. במשך שבועיים יעברו הזוגות באמצעות קרוואנים בקהילות יהודיות במדינות שונות ויעבירו פעילויות חינוכיות על ישראל.

שר שלום ג'רבי, מנהל חטיבת החינוך והקהילה בקק"ל:" 'חודש הלאום' הוא הזדמנות לחזק את הקשר שלנו עם הקהילות היהודיות בתפוצות, כפי שעשתה קק''ל מאז יסודה לפני 120 שנה''.

קרן קימת לישראל משיקה את סיירת "הקרוואנים החינוכיים". חמישה זוגות של מתנדבים ישראלים, יעבירו בבתי הספר, הגנים ובקהילות היהודיות פעילות חינוכית שתעסוק בין היתר ביום העצמאות, יום הזיכרון, ירושלים, סביבה וקיימות. הפעילויות יועברו בשפות: גרמנית, צרפתית רוסית וספרדית והמתנדבים יעברו בליטא ואסטוניה , אוסטריה ושוויץ, אורוגואי וארגנטינה , ג'נבה (שוויץ) וצרפת, מקסיקו ופרו.

בארגנטינה למשל, הוזמנו צמד השליחים, אלרואי סלמן וליאת קלינבאום, להדליק נר ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל. בטקס שיערך בתיאטרון בעיר בלגרנו בארגונה של הקהילה היהודית בעיר, ינכחו כ 2000 איש מתוך הקהילה ויחד עם שליחי קק"ל יכבדו את זכרם של 24,068 חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה.

שר שלום ג'רבי, מנהל חטיבת החינוך והקהילה בקק"ל: "ימים מיוחדים אלו של המעבר משואה לתקומה, ימי הזיכרון, העצמאות ושחרור ירושלים, חייבים לבוא לידי ביטוי גם בקהילות היהודיות בתפוצות. לכן אנו מפעילים את שליחי קק''ל במסגרת 'סיירת הקראוונים החינוכיים' המעניקים פעילויות של חינוך לציונות בבתי הספר והגנים בקהילות, אשר ישראל קרובה מאוד לליבן למרות מרחקן הפיזי. 'חודש הלאום' הוא הזדמנות לחזק את הקשר שלנו עם הקהילות היהודיות בתפוצות, כפי שעשתה קק''ל מאז יסודה לפני 120 שנה''.