ארגון העובדים של קק"ל רותם את חקלאי ישראל לפרויקט מיוחד לזכר חברם, ויחד ידאגו למלא את שולחן החג של מאות משפחות קשות יום בסלי-מזון ויבול טרי של פירות וירקות

השנה המיזם מקבל משמעות מיוחדת: לפני מספר ימים התבשרו על פטירתו של פרוספר קדוש (ז"ל), רכז הקשר עם הרשויות המקומיות בדרום, שהיה בורג משמעותי בקיום המיזם, ונפטר לאחרונה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. כעת הארגון פועל להנצחתו של פרוספר באמצעות המיזם.

על אף המצב הקשה בו נמצא ענף החקלאות בישראל, חקלאים מכל רחבי הארץ נרתמו ליוזמה של ארגון העובדים של קרן קימת לישראל שאוספים ומחלקים כ 500 סלי מזון אותם יחלקו למשפחות קשות יום. אל סלי המזון תצטרף התרומה של החקלאים, ויחד הם יסייעו למאות משפחות וידאגו ששולחן החג שלהם יהיה גדוש במוצרי מזון יבשים ובפירות וירקות תוצרת הארץ.

אמנם זוהי לא השנה הראשונה שהמיזם יוצא לפועל, אך השנה הוא מקבל משמעות נוספת, לאחר פטירתו של פרוספר קדוש (ז"ל), רכז הקשר עם הרשויות המקומיות בדרום מטעם קק"ל, שהיה מהיוזמים ומהתומכים הנלהבים בפרויקט. ישראל גולדשטיין יו"ר ארגון העובדים של קק"ל מספר: "לפני שנפטר, בימיו האחרונים הוא עוד פנה לחקלאים על מנת להשיג עוד תרומות עבור המשפחות הנזקקות." ומוסיף:" הוא האמין בפרויקט הזה בכל ליבו, וכל שנה היה ממוביליו. אין ספק שאיבדנו איש משכמו ומעלה, שתמיד נענה בחיוב לקריאה לעזרה. בתור ארגון עובדים שחרט על דגלו לתרום ככל שניתן, אנו גאים להמשיך את מפעל חייו של פרוספר ולעשות טוב לסביבה הקרובה והרחוקה שלנו".

בנו של פרוספר, שלומי קדוש מספר על אביו : "בתור ילד אלו הערכים שחונכנו עליהם-היינו אוספים מוצרים, אורזים אריזות מזון ושולחים לכל מי שרק צריך. ידענו כמה אבא היה בן אדם של חסד, אבל במהלך השבעה נחשפנו יותר ויותר לגודלה ולעוצמה שלו, כשאנחנו שומעים עוד ועוד סיפורים שאת חלקם הכרנו ואת חלקם שמענו בפעם הראשונה". פרוספר מעולם לא ויתר על הזדמנות לתרום לאחר."