שבילי אופניים, אגם מרהיב ומדשאה רחבת ידיים: נפתח מתחם "גן העץ" בפארק קק"ל - ואדי האסבסטונים

במסגרת הפרויקט, וכחלק ממיזם ואדי האסבסטונים המשותף לקרן קימת לישראל ולעיריית ירושלים, נפתח שלב א' לרווחת תושבי השכונה. העבודות במתחם לפתיחת הפארק במלואו נמשכות במלוא המרץ.

חנוכת הגן התקיימה היום (ד', 13/9) במעמד ראש העיר ירושלים, משה ליאון, יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה לוסקי, מנכ"ל עיריית ירושלים,  איציק לארי, מנהלת מרחב מרכז בקק"ל, ענת גולד ומכובדים נוספים

העבודות להקמת מתחם ''גן העץ'' כללו הקמת מדשאה, מתקני משחקים, שיקום גינת ''הבוסתניה'' שנפגעה בשריפה וכן אגם מרהיב שיתמלא בגשמי החורף.

פארק קק"ל - ואדי האסבסטונים הוא מיזם משותף לקרן קיימת לישראל, עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, תוך השקעה של 70 מיליון שקלים בפיתוחו. הפארק ישמש כפארק רובעי-עירוני, ישתרע על פני שטח של כ-100 דונם ויכלול אגם מלאכותי, שבילים לאופניים ולהולכי הרגל, בית קפה,  מתקני משחק חדישים, מתקני ספורט, חידוש הגינה הקהילתית, והכל תוך שמירה ושילוב על ערכי הטבע הקיימים.

קק״ל פועלת ברחבי הארץ ובעיר ירושלים לרווחת התושבים ושיפור איכות החיים, באמצעות חיזוק שטחי היער כמעטפת ירוקה, המציעה נוף ונופש, המתחברים ומשלימים את השטחים הפתוחים בעיר.

פיתוח הפארק הוא פועל יוצא של המדיניות העירונית לטיפוח הסביבה הירוקה למען התושבים ע"י הוספת ריאות ירוקות משמעותיות בעיר הבירה. הפארקים הרובעיים, כדוגמת הפארק האסבסטונים, מהווים שטחים ירוקים פתוחים ומפותחים עבור השכונות הסובבות אותם, וזאת בלב המרחב הציבורי והעירוני. הפארק ישמש את תושבי השכונות, אשר עוברות בימים אלו תהליך של התחדשות עירונית, במסגרתו מתוכננים אלפי יחידות דיור ופיתוח תשתיות מואץ.

העבודות להקמת מתחם "גן העץ", המבוצעות באמצעות חברת מוריה ובתכנון הרשות לפיתוח ירושלים, נמשכו כ-14 חודשים. בימים אלו, נמצאות בעיצומן העבודות להקמת השלבים הנוספים בפארק המתוכנן מיועדים להסתיים בעוד כ-10 חודשים.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "חנוכתו של מתחם "גן העץ" בפארק קק"ל -  ואדי האסבסטונים היא צעד נוסף במימוש המדיניות העירונית שלנו לפיתוח ריאות ירוקות בעיר. הפארק החדש, אשר ישתרע על פני כ-100 דונם, יעניק לתושבי השכונות הסמוכות מרחב ציבורי פתוח ומטופח, בו יוכלו לבלות עם משפחותיהם, לטייל, לשחק ולהתאוורר.  הפארק ישמש גם כמרכז פעילות קהילתי ויתמוך בתהליך ההתחדשות העירונית המתרחש בשכונות קריית היובל וקריית מנחם. אנו מאמינים כי הפארק החדש יהיה מוקד משיכה עבור תושבי השכונות ועבור תושבי העיר כולה, ויתרום לשיפור איכות החיים שלהם."

יו"ר קק"ל יפעת עובדיה לוסקי: "משיכוני עולים עם אסבסטונים הפכנו את המקום לפארק ירוק, מפותח ומושקע לטובת תושבי העיר. בפרויקט העצום הזה יש חיבור של קהילה, עיר וקק"ל – יחד עם היבט היסטורי. אנו שמחים בהשקעה הזו, ונמשיך לפתח באמצעות חיזוק שטחי היער, פיתוח טבע עירוני, שמירה על המעטפת הירוקה סביב העיר והקמת היערות הקהילתיים. ירושלים היא בירת ישראל הנצחית ואנו בקק״ל נמשיך להשקיע ולפתח אותה במגוון של תחומים בפעילויות, במיזמים וביערות. כדי שאורה של העיר האהובה ימשיך לזרוח ולהאיר.״