נוטעים שורש!

שנה לאחר שברחו מהמלחמה: 100 הילדים שנמלטו מאוקראינה נטעו עצים בטקס מרגש באשקלון

שנה אחרי שנמלטו מז'יטומיר,  הילדים ואנשי הצוות מבית הילדים האוקראיני, 'עלומים', ממשיכים להשתלב בישראל, ולראשונה בחייהם נטעו עץ בטקס מרגש עם אנשי הקרן הקימת ישראל בבית הספר "אור חיה" באשקלון. העצים נתרמו על ידי חיל האוויר הגרמנים ושגריר גרמניה בישראל אף לקח חלק בטקס

רק לפני שנה, לאחר נחיתתם בנתב"ג, הילדים ואנשי הצוות מהפנימייה שבצפון מערב אוקראינה התקבלו בהתרגשות ובשמחה על ידי צוות קק״ל וילדים מהאזור, בקבלת פנים חמה ואוהבת. הילדים נקלטו לפני שנה במרכז השדה של קק"ל בנס הרים, השתלבו במסגרות לימוד ועברו פעילויות וסיורים ברחבי הארץ. כעת, כשהם כבר השתקעו בעיר אשקלון ומנהלים שם את שגרת חייהם, בקק"ל החליטו לציין שנה להגעתם לארץ בטקס נטיעות חגיגי.

העצים שננטעו נתרמו עבור הילדים על ידי חיל האוויר הגרמני ושגריר גרמניה בישראל, שטפן זייברט, אף לקח חלק בטקס המרגש. בנוסף לכך, ארטיום, אחד הילדים מאוקראינה, סיפר לשגריר על החוויות שעבר במלחמה ועל ההתאקלמות שלו במדינת ישראל: "כיף לנו מאוד בארץ, אנחנו שמחים לבוא ולנטוע עץ היום בישראל יחד עם קק"ל. אני גם שמח להיות כאן עם החברים שלי".

שגריר גרמניה בישראל שטפן זייברט: "התוקפנות הרוסית נגד אוקראינה הביאה סבל בלתי נתפס לכל כך הרבה אנשים חפים מפשע. היא הרסה בתים ובתי ספר, עקרה משפחות והפכה מיליוני אוקראינים לפליטים. כמה שאני מקווה שהמלחמה הזו תסתיים כמה שיותר מהר, אני גם מקווה שימצאו כאן באשקלון אירוח ומחסה. אני מודה לקהילת אשקלון, לקרן הקימת לישראל ולעמיתינו מחיל האוויר הגרמני על כל המאמצים והתמיכה בילדים החיים ולומדים כאן ועל הטקס היפה הזה".

שריאל גון, מנהל אגף התרמה בחטיבה לגיוס משאבים וקשרי חוץ בקק"ל: "אחרי שסייענו בקליטתם בישראל, אנחנו שמחים לראות כי הילדים מצאו את מקומם בארץ והצליחו להשתלב כאן היטב. זאת זכות גדולה עבורנו שיכולנו להעניק לילדים שנאלצו להימלט מאוקראינה בית חם ואוהב בתקופה הקשה שהם עברו, ונמשיך לסייע ככל שביכולתנו לאחינו בתפוצות ככל שנדרש לכך".