מסע האחדות 2024 בסימן "מה שמחבר בינינו"

תנועות הנוער בצעדת התקווה והאחדות שלא השאירה אף עין יבשה.

אלפי חניכי תנועות הנוער שילבו כוחות ביום א' האחרון במסע חינוכי יוצא דופן בנתיבי דרך בורמה שנערך על ידי קרן קימת לישראל. כ-1700 חניכי עמותת "בנתיבי אודי", רובם חניכי בני עקיבא והצופים, צעדו בדרך בורמה תחת ערכי האחדות, התקווה והערבות הדדית. צפו בתמונות המרגשות*
 
דור התקומה: קק"ל ערכה את צעדת האחדות והערבות הדדית של עמותת 'בנתיבי אודי', בהשתתפות 1,700 חניכים מבני עקיבא והצופים שהציגו לראווה מפגן של עוצמה ואחדות. במהלך ההליכה עברו החניכים שלוש תחנות חינוכיות שנבנו על ידי עמותת "בנתיבי אודי" בשיתוף עם קק"ל. התחנות הציעו פעילות מגוונת ומרתקת שהעבירה את המסר המרכזי של המסע: השאיפה לאחדות ושיתוף פעולה בין כל חלקי החברה הישראלית. לקראת סוף המסע, פגשו החניכים את מדריכי קק"ל, שהציבו תחנות ניידות חינוכיות.
 
עמותת "בנתיבי אודי" פועלת מזה שנים רבות בקרב בני ובנות נוער הפועלים במסגרת תוכנית "גרעיני אודי", התוכנית פועלת ברחבי הארץ ליצירת חיבור בין בני ובנות נוער דתיים, חילוניים ומסורתיים בכיתות י' עד י"ב ע"י עשיית טוב וסיוע לנזקקים. במהלך השנה חניכי כל תנועות הנוער לוקחים חלק במגוון רחב של פעילויות משותפות המקדמות חברה מלוכדת על בסיס ערכים של אחדות, התנדבות, סובלנות ואחריות חברתית.
 
מסע האחדות שמקיימת העמותה בכל שנה הפך לאבן דרך משמעותית בפעילותה, ומהווה פלטפורמה למפגש ושיח בין קהלים ואוכלוסיות שונות בחברה הישראלית.
 
החניכים מעורבים בתכנון ובביצוע המסע, ובכך מתחזקים ערכים של אחריות אישית וקבוצתית. הפעילויות בתחנות המסע נבחרות בקפידה כדי להעביר את המסר המרכזי ולהעניק לחניכים כלים מעשיים להמשך הפעילות החינוכית והחברתית בקהילותיהם.
 
השנה הוענקו אותות הוקרה לבני נוער מתנועות הצופים ובני עקיבא ולרותי סרגוסטי מנהלת התכנון האסטרטגי של המשרד הישראלי הפדרציה היהודית של ניו יורק על תרומתם העצומה לאחדות העם. הטקס נחתם במופע מרכזי ומרגש של נתן גושן.
 
שר שלום ג׳רבי, מנהל חטיבת חינוך וקהילה בקק״ל , בירך את החניכים על השתתפותם במסע ואמר: "במיוחד בימים אלו כשמדינת ישראל בזמן מלחמה ישנה משמעות חזקה וכפולה לצעדת האחדות. זהו מסע שמסמל את מהותנו כעם והכלים שישמרו על המשך קיומו והם ערכים של אחדות, שותפות ואהבת הארץ. החניכים הצעירים שצעדו כאן היום הם דור התקומה של מדינת ישראל ואני גאה לראות אותם כאן אצלנו מתגייסים לפעילות שכל כולה קירוב ואיחוד הלבבות של אזרחי ישראל.

מרדכי אלגרבלי, מייסד עמותת ׳נתיבי אודי׳, אמר בדברי הברכה, "השנה המסע מתקיים במציאות מורכבת, תחת מלחמה, כאשר הקריאה המרכזית - לא יפרידו בינינו יותר! אנחנו חייבים להיות מאוחדים או שלא נהיה. אתם בני הנוער מהווים קרן האור שלנו".